×

خرید و بررسی آبچکان سینک

آشپزخانه در هر خانه‌ای یکی از مهم‌ترین فضاهای داخلی محسوب می‌شود، چرا که نه تنها محل پخت و پز و شست و شو و آماده کردن غذا است، بلکه محیطی دلچسب و دلنشین است که در طراحی‌های امروزی، محل دور هم جمع شدن اعضای خانواده برای غذا خوردن در کنار هم نیز هست. بنابراین ساعات زیادی از وقت خانم‌ها و همچنین اعضای خانواده در آشپزخانه سپری می‌شود.

اگر آشپزخانه به دلیل اهمیت خود قلب خانه باشد، سینک نیز قلب آشپزخانه است و محلی بسیار کاربردی و مهم در آشپزخانه محسوب می‌شود. بنابراین داشتن یک سینک ظرفشویی مناسب، کاربردی، شکیل و با فضای کافی بسیار حائز اهمیت است، با من موافقید؟ بله درست است.

اگر چه وجود ماشین ظرفشویی در آشپزخانه اهمیت زیادی دارد و تقریباً امروزه در تمام آشپزخانه‌ها دیده می‌شود، ولی یک خانم با سلیقه به زیبایی و سر و سامان سینک ظرفشویی و مناسب بودن اجزای آن اهمیت ویژه می‌دهد و از نقش آبچکان سینک که محل قرار گرفتن ظرف‌های شسته شده است و همچنین وسیله‌ای برای نظم بخشیدن و سر و سامان دادن به فضای اطراف سینک آشپزخانه است، غافل نمی‌شود.

اما آیا در مورد آبچکان سینک اطلاعات کافی دارید؟ اگر قصد خرید آبچکان را دارید، قطعاً نیاز است که در مورد این اکسسوری آشپزخانه اطلاعات کافی داشته باشید، پس با ما در ادامه همراه باشید.

آبچکان سینک

زندگی امروزی فضا و طبعاً آشپزخانه آراسته، تمیز، مرتب، خلوت و سر و سامان یافته را می‌پسندد؛ همه چیز در جا و محل مناسب خود و فضای کار وسیع و چیدمانی به دور از هر گونه شلوغی و ازدحام لوازم و وسایل آشپزخانه و ظروف، علی‌الخصوص در فضای خارجی کابینت‌ها.

همه ما آبچکان‌های قدیمی‌تر را با طراحی‌های ساده به یاد داریم، ولی حالا آبچکان و طراحی شیک و مناسب آن خود اهمیت خاصی دارد و زیبایی به خصوصی را به آشپزخانه می‌بخشد. بنابراین دیگر آن آبچکان‌های قدیمی جایی در آشپزخانه‌های شیک و مدرن امروزی ندارند.

از یک صفحۀ مشبک یا یک ورقۀ منعطف دارای میله‌های فلزی که روی سینک یا لگن آن قرار می‌گیرد گرفته، تا آبچکان‌هایی که در اشکال و طبقات مختلف مناسب قرار دادن ظروف کنار یا بالای سینک بوده و یا دارای طراحی‌های خاص هستند، همه به نوعی آبچکان سینک محسوب می‌شوند. اما شما می‌توانید با انتخاب درست و به جای آبچکان مناسب و زیبا به درستی از فضای بالا و اطراف سینک آشپزخانه استفاده کرده و نه تنها برای خشک شدن ظروف پس از شست‌وشو از فضای آبچکان استفاده کنید، بلکه برای نظم و ترتیب دادن و زیبایی بخشیدن به آشپزخانۀ خود نیز از آبچکان استفاده کنید.

بسته به مدل و نقشه آشپزخانۀ خود شما می‌توانید از انواع گوناگون آبچکان‌ها استفاده کنید؛ از سبدهای ساده‌تر که روی کابینت یا روی سینک یا داخل آن قرار می‌گیرند، تا آبچکان‌های بالای سینک که به دیوار نصب می‌شوند، آبچکان‌هایی که زیر پنجره و بالای سینک قرار می‌گیرند و یا آبچکان‌هایی که شکل استند دارند و آبچکان‌هایی که داخل کابینت جاگذاری می‌شوند. بنابراین بسته به موقعیت قرار گرفتن سینک در آشپزخانه و همچنین سلیقۀ مشتری، انواع گوناگون آبچکان قابل استفاده است.

با توجه به آنچه تاکنون گفتیم، آبچکان بسته به محل سینک و سایز سینک و موقعیت آن در آشپزخانه اشکال متفاوتی دارند که شما می‌توانید با لحاظ این موارد و بسته به سلیقۀ خود بررسی کرده و آبچکان مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید.

انواع آبچکان سینک

آبچکان‌ها در اشکال یک یا دو طبقه و از مواد متفاوت ساخته می‌شوند که عموماً فلزی بوده و ممکن است استیل یا آبکاری باشند. در ادامه انواع آن را بررسی می‌کنیم:

آبچکان رومیزی

اگر قصد دارید در فضای روی کابینت و یا کنار سینک از آبچکان استفاده کنید و یا حتی روی کانتر و یا کنار سینکی که در جزیره قرار گرفته است، بهترین گزینه آبچکان رومیزی است که به دو شکل یک یا دو طبقه وجود دارد و ساده یا دارای بخش‌های مجزا برای قرار دادن قاشق و چنگال و لیوان و بشقاب‌ها است.

آبچکان دیواری

آبچکان دیواری همانطور که از اسم آن پیداست، روی دیوار بالای سینک نصب شده و ظروف در آن قرار می‌گیرند که به شکل ساده، صرفاً داشتن یک یا دو طبقه، یا کامل‌تر که برای ظروف مختلف جای مجزا و مشخص داشته باشد، قابل انتخاب است.

آبچکان آویزی

در این مدل که مانند آبچکان دیواری، روی دیوار نصب می‌شود، ظروف روی این آبچکان آویخته می‌شوند و بالای سینک جای می‌گیرد و دارای قسمت‌های مختلف جهت آویزان کردن ظروف است. این آبچکان با داشتن قسمت‌های مختلف نوعی ابزار سر و سامان دادن به ظروف و وسایل اطراف سینک نیز به حساب می‌آید.

آبچکان بالای سینک

این مدل آبچکان که آبچکان استند نیز گفته می‌شود، بالای سینک روی پایه‌ای قرار می‌گیرد که مجدد در اشکال مختلف یک یا دو طبقه و ساده یا دارای بخش‌های مجزا است و امکان قرار گرفتن بالای سینک زیر کابینت فوقانی یا زیر پنجره را نیز دارد.

آبچکان جلوی پنجره

این آبچکان نیز دارای همان ویژگی‌های قبلی است که به دلیل نامی که برای آن مرسوم شده، در تقسیم‌بندی جدا قرار گرفته است. این مدل نیز دارای بخش‌های مختلف است که روی پایه قرار می‌گیرد و به راحتی به شما این امکان را می‌دهد تا سینک آشپزخانۀ خود را زیر پنجره قرار داده و بسته به موقعیت مکانی خود از فضای بیرون استفاده کنید.

آبچکان داخل کابینت

البته در کنار تمام این مدل‌های عنوان شده، آبچکان‌های داخل کابینت نیز هستند که در داخل کابینت نصب می‌شوند و عموماً سبدهای فلزی ساده هستند و نقش نگهداری ظروف جهت خشک شدن پس از شست‌وشو را به عهده دارند و بالای سینک و در کابینتی که بالای سینک است قرار می‌گیرند.

کلام آخر

شما با توجه به موقعیت سینک آشپزخانه و سایز و اندازۀ فضای در نظر گرفته شده برای آبچکان و همچنین میزان ظروف و یا وسایلی که قصد دارید در آبچکان قرار دهید و البته جنس آبچکان و موادی که آبچکان از آن ساخته شده است و صد البته طراحی آن، می‌توانید دست به انتخاب بزنید و آبچکان مورد نظر خود را خریداری کنید. ناگفته نماند؛ تمام موارد گفته شده در تعیین قیمت و خرید و بررسی آبچکان سینک مهم و مؤثر است.

شما می‌توانید نه فقط برای قرار دادن ظروف، بلکه برای قرار دادن اشیاء و لوازم کوچک اما زیبا و یا تزیینی که می‌توانند جلوه و زیبایی خاصی به آشپزخانۀ شما ببخشند نیز از آبچکان سینک استفاده کنید. مضافاً اینکه می‌توانید با نورپردازی نیز این امکان را بیشتر فراهم کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شرکت سینا ایرانی زاده مراجعه کنید.مطالعه بیشتر

REQUEST AND INITIAL VISIT

درخواست بازدید اولیه

جهت بازدید و برآورد هزینه خود توسط کارشناسان حرفه ای ما، فرم را تکمیل و ارسال نمایید.