×

آشنایی با انواع جک کابینت

کارهای زیادی در زمینه طراحی آشپزخانه انجام می‌شود. از انواع کابینت، شیر آب، نورپردازی و دکوراسیون گرفته تا خرید انواع یراق آلات آشپزخانه و قطعات کوچکی که جزئی از آشپزخانه هستند. همه این‌ها به زیباتر شدن آشپزخانه و راحتی کار افراد به خصوص بانوان کمک می‌کنند. در این بین شاید نام جک کابینت را شنیده باشید؛ ابزاری کوچک که به عنوان نگهدارنده درب کابینت عمل می‌کند.

در واقع جک کابینت ابزاری ضروری برای نصب هر کابینت است که اگر از متریال با کیفیت انتخاب شود و به صورت کاملا حرفه‌ای و درست نصب شود، می‌تواند باعث راحت تر شدن کار بانوان در آشپزخانه شود. مکانیسم عملکرد جک‌های کابینت به این صورت است که علاوه بر باز و بسته کردن درب کابینت به آسانی و بدون سر و صدا باعث می‌شوند تا کابینت و اتصالات آن‌ها برای مدت زمان طولانی تری کار کنند. اگر می‌خواهید درباره این ابزار کوچک کاربردی بیشتر بدانید، پس با ادامه مقاله همراه باشید.


جک کابینتجک کابینت و انواع آن

جک کابینت ابزاری خاص است که برای نصب کابینت‌های بالایی استفاده می‌شود. در این ابزار از لنت‌های بزرگ، دستگیره یا اهرم‌های پایدار برای تنظیم کابینت و ارتفاع آن استفاده می‌شود. جک کابینت انواع مختلفی دارد که هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند. هنگام انتخاب نوع مناسب باید به حداکثر و حداقل طول، پشتیبانی از وزن، اندازه لنت‌های بالا و پایین، پیچ تنظیم و غیره توجه کرد.

در کنار همه این‌ها، نوع متریال به کار رفته در ساخت جک و همچنین چگونگی نصب آن بسیار مهم است. در واقع انتخاب نوع مناسب و نصب حرفه ای این ابزار از ایجاد آسیب، سروصدا و هر گونه مشکل هنگام باز و بسته کردن کابینت‌ها جلوگیری می‌کند. قیمت جک‌ها بر اساس نوع و کیفیت مواد متفاوت است. بنابراین هنگام خرید نوع جک مورد نظرتان به کیفیت و قیمت آن نیز توجه کنید. در ادامه به انواع مختلف جک کابینت اشاره شده تا شما با اطمینان و بر اساس نیاز خود، مدل مناسب را انتخاب کنید.


جک اتوبوسی کابینت

مکانیسم کار جک اتوبوسی کابینت به این صورت است که به صورت افقی و در جهت بالا، درب کابینت را هدایت می‌کند. این نوع جک‌ها هم راستا با درب کابینت آن را در جهت بالا حرکت می‌دهند. علت انتخاب این نام هم بر اساس تشابه این نوع جک‌ها با جک‌های اتوبوس هنگام باز و بسته شدن درب آن است. این کالا در انواع سایزهای مختلفی عرضه می‌شود.

جک اتوبوسی آرام بند

همانطور که از نام این نوع جک پیداست، بسیار نرم و روان به سمت بالا و پایین حرکت می‌کند. از طرفی دارای تنظیم طول میله است که این امر باعث می‌شود تا بتوان از آن برای درب‌های تا عرض ۱۲۰ سانت استفاده نمود. استفاده از دو جک کوچک در این نوع باعث می‌شود تا بتوان به راحتی ارتفاع درب را در اندازه دلخواه تنظیم کرد. جک اتوبوسی آرام بند این امکان را می‌دهد تا به راحتی به تمام فضای داخل کابینت دسترسی داشته باشید.

جک اتوبوسی درب کابینت

هنگام استفاده از جک اتوبوسی کابینت توجه به ابعاد و وزن درب بسیار مهم است. این نوع جک‌ها بر اساس وزن درب طراحی شده‌اند و انواع مختلف آن قابلیت تحمل وزن‌های مختلف را دارند. بنابراین شما هنگام خرید جک اتوبوسی کابینت باید به وزن درب کابینت توجه کنید؛ زیرا اگر جک با قابلیت تحمل وزن بالا را برای درب سبک تر انتخاب کنید، ممکن است باعث شود تا لولا‌ها تحت فشار آسیب دیده و درب هنگام باز شدن با شدت زیادی به بالا پرتاب شود.


جک اتوبوسی درب کابینت
جک آرام بند فانتونی

این نوع جک از یراق آلات کابینت فانتونی و دارای سیستم آرام بند است و برای باز کردن کابینت در جهت بالا استفاده می‌شود. جک آرام بند فانتونی گزینه مناسبی برای درب‌های ام دی اف با وزن حداکثر ۴ کیلوگرم، ارتفاع ۴۰ و طول ۸۰ سانتی متر است.

جک بالا بر درب کابینت

نحوه عملکرد این جک‌ها بسیار آسان است. جک بالابر باعث می‌شود تا درب کابینت بدون تغییر و فقط با چرخش حول محور بالا باز شود. جک بالابر درب کابینت به دلیل اینکه نیازی به فضای اضافی برای باز شدن ندارد، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. استفاده از این نوع جک برای کابینت‌های کوچک با درب سبک تر توصیه می‌شود و بهتر است عمق داخلی کابینت ۱۸۰ سانتیمتر باشد. در این مدل از هیچ گونه لولایی استفاده نمی شود، به همین دلیل هنگام باز و بسته شدن درب اهرام جک دیده نمی شوند و این به زیباتر شدن کابینت‌ها و نمای داخلی آشپزخانه کمک می‌کند. این نوع جک‌ها در زاویه ۷۰ تا ۱۰۰ درجه باز می‌شوند.

جک پمپی آرام بند

عملکرد این جک‌ها به صورت بالا بازشو است. جک پمپی آرام بند باعث می‌شود تا درب کابینت‌های بالایی به خوبی در جهت بالا باز و بسته می‌شوند تا از این طریق درب و بدنه کابینت آسیب نبینند. در انتهای این نوع جک، یک ضربه گیر تعبیه شده که باعث آسان بستن درب کابینت می‌شود. یکی از مهمترین ویژگی‌های این نوع جک‌ها این است که با کمترین فشار به راحتی بسته می‌شوند و نیازی به همراهی دست تا بسته شدن کامل درب نیست. این جک دارای قدرت ۱۰۰ نیوتن است و برای دردهای ۷۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر گزینه بسیار مناسبی است.

جک آسانسوری لباس

اگر دستمال یا قطعات پارچه ای را درون کابینت خود نگهداری می‌کنید، می‌توانید از نوع دیگر جک به نام جک آسانسوری لباس نیز استفاده کنید. این نوع به شما کمک می‌کند تا به فضای بالای کابینت و دیگر قطعات پارچه ای درون کابینت یا کمدها به راحتی دسترسی پیدا کنید.

نتیجه گیری و جمع بندی

اگر به دوام و ماندگاری کابینت‌های خود اهمیت می‌دهید، پس باید علاوه بر زیبایی و رنگ به نحوه باز و بسته شدن و چگونگی عملکرد آن‌ها نیز توجه کنید. یکی از این نکات قابل توجه همانطور که گفته شد، جک کابینت است. جک اتوبوسی، جک آرام بند کابینت فانتونی، جک بالابر درب کابینت، جک پمپی آرام بند از انواع مختلف جک‌های عرضه شده در بازار هستند.

شما می‌توانید بر اساس فضای آشپزخانه و نیاز خودتان یکی از این مدل‌ها را انتخاب کنید. اما نکته مهمی که هرگز هنگام خرید و بررسی قیمت انواع جک کابینت نباید فراموش کرد، توجه به نوع متریال و مواد به کار رفته در جک کابینت است؛ زیرا کیفیت مواد نه تنها ماندگاری جک بلکه دوام کابینت شما را نیز تضمین می‌کند. علاوه بر این، نحوه اجرای درست و کار حرفه‌ای هنگام نصب جک باعث راحتی و عملکرد بهتر هنگام استفاده از کابینت می‌شود.شرکت ایرانی زاده با فروش محصولات فانتونی با کیفیت بالا شما را در خرید این محصول همراهی می کند.

BEAUTY IS
IN SIMPLICITY

برای مشاوره و بازدید از پروژه و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

REQUEST AND INITIAL VISIT

درخواست بازدید اولیه

جهت بازدید و برآورد هزینه خود توسط کارشناسان حرفه ای ما، فرم را تکمیل و ارسال نمایید.