×

صندلی اپن، زینت بخش خانه ی شما

در این مقاله از سایت سینا ایرانی زاده درباره صندلی اپن چوبی توضیح دادیم همراه ما باشید.

صندلی اپن یکی از کاربردی‌ ترین وسایل آشپزخانه است. با توجه به ساختمان سازی‌ های جدید و متراژ هایی که گاهاً کوچک هستند، فضای داخلی آشپزخانه‌ ها مثل قدیم یک فضای بزرگ نیست. بنابر همین موضوع شاید دیگر استفاده از میز های غذا خوری و یا صبحانه خوری داخل آشپزخانه خیلی مد نباشد و به جای آن از صندلی اپن استفاده می‌شود که استفاده از این مدل صندلی نیز بسیار کاربردی و راحت است؛ پس خرید صندلی با کیفیت و راحت نیز حائز اهمیت است، زیرا این مدل صندلی نیز به دلیل کاربرد فراوان آن بیشتر در معرض استفاده شما قرار خواهند گرفت. در بازار شما می‌توانید انواع صندلی اپن مانند صندلی اپن چوبی و صندلی اپن بتن را مشاهده کنید که ما در این جا به معرفی چندی از آن‌ ها می‌پردازیم. پس در ادامه با ما باشید.


ویژگی‌ های یک صندلی اپن خوب

یک صندلی اپن مناسب باید دارای ویژگی‌ های زیر باشد:

• همان طور که قبلاً هم گفتیم صندلی اپن قرار است به جای میز غذا خوری در آشپزخانه استفاده شود، پس قطعاً باید دارای نشیمنی راحت باشد تا در هنگام غذا خوردن احساس آرامش کنید.

• ارتفاع مناسب نیز یکی دیگر از ویژگی‌ هایی است که یک صندلی اپن خوب داراست. قبل از اینکه به سراغ خرید صندلی اپن بروید ابتدا ارتفاع اپن یا جزیره خود را اندازه گیری کنید، البته این در صورتی است که بخواهید صندلی با ارتفاع ثابت بخرید. در غیر این صورت شما می‌توانید برای خرید صندلی اپن با ارتفاع متحرک اقدام کنید. با توجه به ارتفاع اپن شما صندلی قابل تنظیم خواهد بود.

• داشتن قسمتی که بتوانید پاهایتان را بر روی آن بگذارید نیز از دیگر ویژگی‌ های خوبی است که یک صندلی اپن مناسب باید داشته باشد. البته این موضوعی است که قبل از ساختن قسمت اپن و یا جزیره آشپزخانه خوب است که در رابطه با آن فکر کنید. اگر در این قسمت‌ ها یک فرو رفتگی وجود داشته باشد، به راحتی می‌توان پاها را در آن قسمت قرار داد. ولی داشتن یک میله در پایین صندلی اپن هم می‌تواند برای گذاشتن پاها بسیار مناسب باشد.


صندلی اپن
انواع صندلی اپن از نظر ارتفاع

همان طور که قبلاً هم اشاره کردیم بعضی از صندلی‌های اپن از نظر ارتفاع قابل تنظیم هستند. البته بعضی صندلی‌ ها هم ثابت بوده و شما باید با توجه به ارتفاع کانتر خود آن‌ ها را خریداری کنید. در هر صورت می‌توان صندلی اپن را از نظر ارتفاع به سه دسته

1-کانتر

2-بار

3-تماشاگر و یا استادیومی

تقسیم بندی کرد.

صندلی کانتر ارتفاعی بین بازه 60 تا 65 سانتی متر دارد. کانتری که این صندلی اپن برای آن مناسب باشد باید دارای ارتفاع استاندارد 90 سانتی متر باشد.

صندلی‌ های بار دارای ارتفاعی بلندتر و به صورت استاندارد 75 سانتی متر خواهند بود.کانتر مورد استفاده برای این صندلی‌ ها نیز حدوداً 105 سانتی متر ارتفاع دارد.

صندلی اپن استادیومی یا تماشگر از بقیه انواع بلندتر است. ارتفاع آن‌ ها در بازه 85 تا 90 سانتی‌ متر قرار دارد. کانتر این صندلی‌ ها نیز ارتفاعی در حدود 120 سانتی‌متر دارد.

اما در نهایت شما با خرید صندلی اپن قابل تنظیم و جک دارد می‌توانید آن را برای هر ارتفاعی که نیاز دارید تنظیم کنید.


انواع صندلی اپن از نظر متریال و جنس کاربردی

شما اگر به دنبال صندلی اپن هستید قطعاً بعد از جست و جو با انواعی متنوع از جنس و متریال مواجه می‌شوید. امروزه صندلی‌ های اپن با متریال‌ های مختلفی ساخته و روانه بازار می‌شود. اولین چیزی که باید مد نظر قرار دهید دکوراسیون خانه شما است. این که چه جنسی با بقیه وسایل شما هم‌ خوانی داشته باشد مهم‌ ترین چیزی است که باید در انتخاب متریال صندلی اپن مد نظر قرار دهید. البته کیفیت نیز همیشه حرف اول را می‌زند. استهلاک صندلی‌ های اپن زیاد است پس حتماً در انتخاب جنسی که می‌پسندید دقت کنید. ما این جا چند نمونه از صندلی‌ های اپن با متریال مختلف را برای شما آورده‌ایم.


• صندلی اپن استیل

صندلی اپن با جنس استیل یکی از مرسوم‌ ترین و قدیمی‌ ترین انواع صندلی اپن است. تنوع این صندلی‌ ها در بازار خیلی زیاد است و اگر آشپزخانه شما دارای وسایل استیل و یا یخچال فریزری با رنگ خاکستری و یا طوسی است، بهترین گزینه برای شما صندلی اپن استیل خواهد بود.


• صندلی اپن چوبی

چوب همیشه یکی از متریال‌ هایی است که استفاده از آن در خانه باعث انرژی مثبت و گرما بخشیدن به خانه خواهد بود. استفاده از وسایل جنس چوب فضای خانه شما را خیلی خاص‌ تر و دکوراسیون آن را لذت بخش‌تر می‌کنند. صندلی اپن چوبی نیز از این دسته خارج نخواهد بود. به خصوص برای آشپزخانه‌ هایی با کابینت‌ های جنس ام دی اف و یا چوب با رنگ‌ های قهوه‌ای روشن و یا تیره، صندلی اپن چوبی بهترین انتخاب ممکن است.

یادتان باشد که ترکیب چوب با دیگر متریال‌ ها نیز محصولاتی خاص و شیک را تولید می‌کند.


صندلی اپن چوبی• صندلی اپن بتن

استفاده از متریال بتن در دکوراسیون‌ های داخلی خانه و آشپزخانه اخیراً خیلی مرسوم شده است. و باید گفت که وسایل و دکوراسیون‌ های بتنی نمونه‌ هایی مدرن و زیبا هستند که به شدت می‌توانند در خاص شدن چیدمان شما تأثیر گذار باشند. صندلی اپن بتن نیز از جمله وسایلی است که زیبایی آشپزخانه و خانه شما را چندین برابر خواهد کرد. استفاده از این صندلی‌ ها می‌تواند خانه شما را به خانه‌ ای مدرن و مطابق با استاندارد های روز دکوراسیون‌ های داخلی تبدیل کند. برای آشپزخانه‌ های مدرن با کابینت‌ هایی با رنگ تیره، استفاده از متریال بتن اکسپوز می‌تواند بهترین انتخاب‌ ها باشد. ترکیب بتن با دیگر متریال‌ ها مانند چوب نیز محصولاتی بی‌نظیر را حاصل می‌کند.

البته یادتان باشد صندلی اپن با هر متریالی که انتخاب می‌کنید به فکر راحتی قسمت نشیمن آن نیز باشید. استفاده از چرم و یا پارچه با جنس‌ های مختلف می‌تواند صندلی اپن شما را راحت‌ تر کند.

آن چه در این جا بدان پرداختیم تأثیر صندلی اپن در دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه بود. همانطور که گفتیم امروزه به دلیل کمبود جا استفاده از صندلی‌ های اپن به شدت مرسوم شده است و این صندلی‌ ها توانسته‌اند جای میزهای ناهار خوری داخل آشپزخانه را بگیرند. متریالی که برای این صندلی‌ ها انتخاب می‌کنید باید به سبک چیدمان خانه و آشپزخانه شما بیاید. صندلی اپن فلزی، صندلی اپن چوبی و صندلی اپن بتن نمونه‌ هایی بودند که در این جا از آن‌ ها صحبت کردیم. امید است که با استفاده از اطلاعاتی که در اختیار شما گذاشتیم بتوانید بهترین دکوراسیون داخلی را برای خانه خود داشته باشید.صندلی اپن بتنBEAUTY IS
IN SIMPLICITY

برای مشاوره و بازدید از پروژه و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این مقاله چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.
REQUEST AND INITIAL VISIT

درخواست بازدید اولیه

جهت بازدید و برآورد هزینه خود توسط کارشناسان حرفه ای ما، فرم را تکمیل و ارسال نمایید.