×

طراحی آشپزخانه ایرانی

آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های منزل می باشد که برای خانم های خانه دار طراحی و زیبایی دکوراسیون داخلی آشپزخانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. آشپزخانه ها همواره به سبک های مختلفی طراحی و چیدمان می شوند و این موضوع بستگی به سلیقه خانم خانه دار دارد که چه نوع سبکب را برای طراحی آشپرخانه خود انتخاب کند. 

با توجه به این که در آشپزخانه وسایل و لوازم بسیار زیادی وجود دارند و ممکن است که هر کدام دارای سایز ها و رنگ های مختلفی باشند ، این که آشپزخانه چه نوع و سبک طراحی داشته باشد در زیبایی آشپزخانه کمک می کند.

یکی از زیبا ترین و متنوع ترین سبک هایی که برای طراحی آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد طراحی آشپزخانه ایرانی می باشد. همانطور که می دانید کشور ما ایران دارای فرهنگ هایی بسیار غنی و قدیمی می باشد که یکی از بخش های این فرهنگ مربوط به طراحی ها و زیبایی ها می باشد. بسیاری از طراحان در صنایع مختلف مانند طراحی لباس ، طراحی خانه ها و ... از طراحی ایرانی برای زیبا تر کردن محیط خود استفاده می کنند. در این میان آشپزخانه ها نیز از این مورد استفاده کرده و از طراحی های زیبای ایرانی برای دکوراسیون خود بهره مند شده اند.

مزایای طراحی آشپزخانه به سبک ایرانی:

یکی از مهم ترین مزایایی که این روش دارد این است که ، فضای مطلوب و آشنایی همراه با زیبایی های خاص و مدرن برای شما ایجاد می کند و این موضوع باعث احساس آرامش و رضایت خاطر بیشتری برای شما می شود. همچنین استفاده از طرح هایی که ممکن است در دوران های خاص با آن خاطراتی داشته باشید ، می تواند هر روز برای شما یادآور روز های خوبتان در گذشته باشد. در بسیاری از طراحی های آشپزخانه ایرانی از معماری ها و طرح ها و هنر های هنرمندان ایرانی استفاده می کنند که این موضوع علاوه بر زیبایی دوچندان کار باعث می شود تا شما به فرهنگ و هنر کشور خود ( ایران ) توجه بیشتری داشته باشید و با بسیاری از آن ها که آشنا نیستید آشنا شوید.

استفاده از امکاناتی که شما را به بهترین نوع طراحی آشپزخانه ایرانی می رساند شامل موارد بسیار زیادی می باشد که در ادامه شما را با این موارد آشنا خواهیم کرد.

استفاده از کابینت های زیبا در طراحی آشپزخانه:

همان طور که می دانید یکی از مهم ترین آیتم هایی که در طراحی آشپزخانه ایرانی مورد توجه همه افراد از جمله خانم ها قرار می گیرد طراحی و زیبایی کابینت ها می باشد. بسیاری از خانم های خانه دار طراحی کابینت های خود را بر اساس وسایل خانه خود تنظیم می کنند. استفاده از متریال و موادی که در جنس کابینت ها مورد استفاده قرار می گیرند ، دارای انواع مختلفی هستند که معمولا مواد ترکیه ای دارای بهترین و مناسب ترین قیمت می باشند. مواد ایرانی دارای زیبایی های خاصی هستند و قیمت آن ها نیز پایین تر است اما از جهت استحکام و مقاومت و طول عمر ، جنس کابینت های ترکیه ای بسیار مناسب تر می باشد.

برای استفاده از کابینت ها در طراحی آشپزخانه ایرانی می توانید از کابینت های طرح چوب یا ام دی اف و ورقه های گلاسه استفاده کنید که هر کدام دارای زیبایی ها و رنج قیمتی متفاوتی نسبت به یکدیگر می باشند.

در برخی از آشپزخانه های مدرن ایرانی مشاهده می کنیم که از جزیره در وسط آشپزخانه خود استفاده می کنند که برای استفاده از این مورد باید آشپزخانه شما دارای فضای بزرگ و مناسبی برای این کار باشد. بسیاری از مواقع نیز از این جزیره برای میز ناهار خوری یا میزی برای تزئین و دکوراسیون داخلی آشپزخانه استفاده می کنند. موقعیت قرار گیری جزیره و این که در کدام منطقه از آشپزخانه شما قرار بگیرد بستگی به نظر و سلیقه شما و هم چنین طراح و شرکتی دارد که این کار را برای شما انجام می دهد.

استفاده از فضاهای مخفی:یکی از مهم ترین نقش هایی که طراحان و شرکت های طراحی آشپزخانه ایرانی دارند این است که از فضا ها مخفی استفاده کنند. این بدان معنی است که در طراحجی نقشه برای دکوراسیون داخلی اشپزخانه شما از طرحی استفاده کنند که با کمترین فضا دیده شده ، بیشترین استفاده را ببرید و بتوانید بسیاری از وسایل و کالا های خود را در آن ها جای دهید. این موضوع علاوه بر این که فضای بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می دهد ، باید به گونه ای طراحی شود که به زیبایی آشپز خانه شما نیز کمک کند.

استفاده از نورپردازی خاص برای آشپزخانه:

یکی دیگر از مواردی که در طراحی آشپزخانه ایرانی بسیار مورد توجه قرار می گیرد ، استفاده از نورپردازی زیبا و مناسب برای آشپز خانه می باشد. اگر شما آشپزخانه ای بزرگ دارید بهتر است از لامپ های حبابی و مخفی در قسمت های مختلف آشپزخانه استفاده کنید. به عنوان مثال اگر بخشی از وسایل شما به دلیل کمبود فضا در جایی قرار گرفته اند که دارای دید کمی هستند و دسترسی به آن ها سخت می باشد ، می توانید از لامپ های مخفی و رشته ای ( شیلنگی ) در اطراف آن استفاده کنید تا هم به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید و هم این که بتوانید از زیبایی آن ها برای افزایش زیبایی آشپز خانه خود بهره مند شوید.

استفاده از کف پوش مناسب برای آشپز خانه:

به دلیل این که ممکن است مجبور شود حداقل ماهی یک بار کف آشپز خانه خود را بشوئید ، بهتر است از کف پوش هایی استفاده کنید که در مقابل برخورد با آب دچارآسیب دیدگی نشوند و در عین حال به زیبایی طراحی آشپزخانه شما کمک کنند.

طراحی آشپزخانه ایرانی یکی از مهم ترین آیتم هایی است که باید نمونه های مختلف و زیادی را در این زمینه ببینید و از شرکت های خبره ای در این زمینه استفاده کنید و کمک بگیرید. ممکن است ابسیاری از دوستان شما در مورد نوع سبک طراحی آشپز خانه تان سوال کنند و این موضوع بسیار مهم است که شما به صورت کامل در این زمینه اطلاعات داشته باشید.

BEAUTY IS
IN SIMPLICITY

برای مشاوره و بازدید از پروژه و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

REQUEST AND INITIAL VISIT

درخواست بازدید اولیه

جهت بازدید و برآورد هزینه خود توسط کارشناسان حرفه ای ما، فرم را تکمیل و ارسال نمایید.