×

طراحی کابینت آشپزخانه

اگر بخواهیم مهم ترین قسمت هایی که در یک خانه نیاز به طراحی و زیباسازی دارند را نام ببریم که یکی از آنها آشپزخانه می باشد. در آشپز خانه بخش های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن ها نیاز به طراحی و دکوراسیون مدرن دارند تا در نهایت آشپزخانه ای با طراحی زیبا داشته باشیم. 

یکی از مواردی که در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه اهمیت دارد طراحی کابینت آشپزخانه می باشد کابینت ها به دلیل این که بیشترین فضای داخلی آشپزخانه را اشغال می کنند تاثیر بسیار زیادی را در زیبایی و طراحی و دکوراسیون آشپزخانه دارند بنابراین این موضوع باعث شده است که برای افرادی که می خواهند آشپز خانه خود را به سبک مدرن طراحی کنند طراحی کابینت آشپزخانه مدرن بسیار توجه ویژه‌ای داشته باشند.

سبک ها و انواع مختلفی برای طراحی کابینت آشپزخانه وجود دارند که همه آنها بستگی به سلیقه شما و مقدار هزینه و بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید دارد بنابراین اگر شما به زیبایی آشپزخانه خود اهمیت می دهید باید کابینت های خود را به گونه ای طراحی کنید که به زیبایی آن بیفزاید.اگر شما قصد دارید آشپزخانه خود را طراحی کنید باید توجه ویژه‌ای به کابینت‌ های آن داشته باشید زیرا کابینت ها به هر نحوی انتخاب شوند ، طراحی کلی آشپزخانه نیز به همان سبک در خواهد آمد.

طراحی مدرن کابینت های آشپزخانه

یکی از سبک هایی که برای طراحی کابینت آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد سبک طراحی مدرن می باشد در طراحی‌ های مدرن برای کابینت آشپزخانه همان طور که بارها با آن مواجه شده اید از ظاهری بسیار ساده و بدون کوچکترین پیچیدگی ‌هایی بر روی سطح کابینت ها استفاده می شود. باید در نظر داشته باشید که استفاده از سبک طراحی مدرن برای کابینت آشپزخانه هزینه بسیار بیشتری را نسبت به دیگر سبک ها برای شما به همراه خواهد داشت. در انتخاب این سبک ( طراحی مدرن کابینت آشپز خانه ) مدل ها و انواع مختلف و بسیار زیادی وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای ویژگی ها و زیبایی های منحصر به فردی هستند که بر اساس سلیقه شما می توانند حتی ترکیب هم شوند. پیشنهاد می شود قبل از این که با شرکت های طراحی کابینت آشپزخانه مشورت کنید مدل ها و سبک های مختلف و متنوعی را ببینید تا هنگام گرفتن مشاوره بهترین طرح ها را پیاده سازی کنید که از لحاظ هزینه نیز برای شما مناسب تر باشد.

استفاده از دست گیره ها و درب های مخفی برای کابینت ها

یکی دیگر از مواردی که در طراحی کابینت آشپزخانه باید توجه بسیار ویژه‌ای به آن می کنید طراحی درب های کابینت میباشد در بسیاری از سبک های مدرن برای طراحی کابینت آشپزخانه مشاهده می‌کنیم که از درب ها و دستگیره هایی برای کابینت استفاده می کنند که کاملا مخفی هستند و به چشم می‌آیند و این موضوع برای افرادی که می‌خواهند زیبایی آشپزخانه شما را از روی کابینت ها ببینند بسیار دلنشین خواهد بود. بنابراین اگر می خواهید آشپزخانه خود را با کابینت های مدرن و زیبا طراحی کنید حتماً به دستگیره ها و درب های کابینت ها توجه ویژه‌ای داشته باشید.

انتخاب رنگ هایی به سبک های مختلف برای کابینت ها

از دیگر مواردی که در طراحی کابینت آشپزخانه به سبک مدرن و بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد استفاده از رنگ های مختلف که به صورت اصولی طراحی می شوند می باشد. برای این منظور بسیاری از افراد از رنگ های چوب برای طراحی کابینت آشپزخانه خود استفاده می‌کنند و همچنین برخی دیگر از رنگ‌های سرد مانند خاکستری ، سفید ، سبز و آبی و ترکیب این رنگ ها برای ایجاد فضای آرامش بخش برای آشپزخانه خود استفاده می کنند بنابراین انتخاب رنگ نیز در زیبایی آشپزخانه شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود. یکی از مواردی که شما را در انتخاب رنگ های مختلف در کابینت کمک خواهد کرد این است که شما به دکوراسیون داخلی منزل خود توجه کنید و از رنگ هایی مخالف رنگهایی که در اتاق ها و اتاق خواب ها و پذیرایی استفاده شده است در آشپزخانه خود استفاده کنید.

استفاده از مواد و متریال با کیفیت بالا مورد استفاده در کابینت هاموردی که همواره به عنوان اولین سوال مشتریان می باشد این است که جنس مواد به کار رفته در کابینت ها چیست؟ برای این منظور باید بدانید موارد بسیار زیادی در وجود دارند که شما باید در انتخاب جنس کابینت ها در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر شما قصد شستشوی کابینت ها را دارید و به صورت مداوم روزانه کابینت های آشپزخانه را شستشو می دهید باید از جنس های درجه یک و با کیفیت بالا مانند گلاسه یا جنس های اروپایی استفاده کنید. اگر می خواهید ظاهر کابینت ها و آشپزخانه به صورت رنگ چوب در بیاید و هم چنین هزینه های این کار برای شما ارزان تر باشد ، می توانید از ام دی اف های ساده استفاده شود. البته باید در نظر داشته باشید اگر شما از جنس کابینت ام دی اف برای طراحی کابینت آشپزخانه خود استفاده کنید نمی توانید به صورت مستقیم آب را بر روی آن بگیرید و آن ها را شستشو دهید زیرا با کوچک ترین رطوبت یا آبی که به آن ها برسد کابینت ها باد می کنند و دارای برامدگی می شوند و بعد از مدت کوتاهی فرم و طراحی خود را از دست می دهند.

هم چنین استفاده از جنس کابینت ام دی اف شما را با مدل های محدودی مواجه می کند که حق انتخاب ها زیاد را از شما گرفته و در نهایت 3 یا 4 مدل را می توانید انتخاب کنید.

در عوض اگر شما از جنس کابینت های اروپایی مانند AKG برای طراحی کابینت های آشپزخانه خود استفاده کنید اولا انتخاب های شما در بین انواع مختلف این سبک بسیار زیاد خواهد بود و هم چنین همه سبک ها و طرح های این مدل و این جنس دارای کیفیت بسیار بالایی هستند که خیال شما را بابت خرید اجناسی با کیفیت راحت می کنند. لازم به ذکر است که این جنس از کابینتها را می توانید با آب شستشو دهید و هیچ گونه تغییر شکلی پس از مدتی برای آن ها به وجود نخواهد آمد.

BEAUTY IS
IN SIMPLICITY

برای مشاوره و بازدید از پروژه و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

REQUEST AND INITIAL VISIT

درخواست بازدید اولیه

جهت بازدید و برآورد هزینه خود توسط کارشناسان حرفه ای ما، فرم را تکمیل و ارسال نمایید.