×

طراحی کابینت آشپزخانه مدرن

آشپزخانه فضایی است که با سایر قسمت‌های عمومی خانه ارتباط مستقیم دارد. در واقع اگر وسایل خانه را دست، و رنگ و جنس مورد استفاده در کف خانه را، پا در نظر بگیریم، آشپزخانه قلب هر خانه است. خانم‌های خانه‌دار در طول روز، مدت زمان زیادی را در آشپزخانه مشغول کار هستند و به عبارتی آَشپزخانه محل کار خانم‌ها است. از این رو طراحی مناسب آن، در روح بخشیدن به سایر قسمت‌ها تأثیر ویژه‌ای دارد و خانم‌ها می‌خواهند برای چیدمان آن سنگ تمام بگذارند. وجود یک آشپزخانه‌ی زیبا و منظم در فضای خانه باعث می‌شود بخش‌های مرتبط با آن مانند نشیمن، غذا خوری، و ... زیبا‌تر جلوه کنند. اما آنچه کار طراحی کابینت را تخصصی می‌کند این است که آشپزخانه نباید تنها فضایی زیبا باشد، بلکه راحتی، امکان جابه‌جایی، جریان صحیح مواد در آشپزخانه و انجام اموری مانند شستن و خرد کردن سبزیجات، پختن گوشت، هم زدن سس یا بخار پز کردن غذا نیز باید به آسانی در آشپزخانه قابل انجام باشد. بنابراین در طراحی کابینت آشپزخانه مدرن باید زیبایی، کارایی و استفاده از مواد و متریال با دوام در کنار هم نیز مورد نظرتان باشد. خرید و طراحی ویژه و چیدمان خاص نیز اهمیت بسیار بالایی دارد و هرکسی می‌تواند با سلیقه‌ی شخصی خود اقدام به طراحی کابینت‌ها کند؛ البته مشورت با یک متخصص و طراح حرفه‌ای نیز حائز اهمیت است. زیرا اشخاصی که در این زمینه تجربه دارند می‌توانند با توجه به محیط مورد نظر شما طرح‌های خاص و جذابی را به شما پیشنهاد دهند و نتیجه کار نیز مدلی خواهد شد که به آنچه در ذهن شما هست نزدیک‌تر خواهد بود.

اگر بخواهیم مهم ترین قسمت هایی که در یک خانه نیاز به طراحی و زیباسازی دارند را نام ببریم که یکی از آنها آشپزخانه می باشد. در آشپز خانه بخش های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن ها نیاز به طراحی و دکوراسیون مدرن دارند تا در نهایت آشپزخانه ای با طراحی زیبا داشته باشیم.طراحی کابینت آشپزخانه مدرنیکی از مواردی که در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه اهمیت دارد طراحی کابینت آشپزخانه می باشد کابینت ها به دلیل این که بیشترین فضای داخلی آشپزخانه را اشغال می کنند تاثیر بسیار زیادی را در زیبایی و طراحی و دکوراسیون آشپزخانه دارند بنابراین این موضوع باعث شده است که برای افرادی که می خواهند آشپز خانه خود را به سبک مدرن طراحی کنند طراحی کابینت آشپزخانه مدرن بسیار توجه ویژه‌ای داشته باشند.

سبک ها و انواع مختلفی برای طراحی کابینت آشپزخانه وجود دارند که همه آنها بستگی به سلیقه شما و مقدار هزینه و بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید دارد بنابراین اگر شما به زیبایی آشپزخانه خود اهمیت می دهید باید کابینت های خود را به گونه ای طراحی کنید که به زیبایی آن بیفزاید.اگر شما قصد دارید آشپزخانه خود را طراحی کنید باید توجه ویژه‌ای به کابینت‌ های آن داشته باشید زیرا کابینت ها به هر نحوی انتخاب شوند ، طراحی کلی آشپزخانه نیز به همان سبک در خواهد آمد.

طراحی مدرن کابینت های آشپزخانه

یکی از سبک هایی که برای طراحی کابینت آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد سبک طراحی مدرن می باشد در طراحی‌ های مدرن برای کابینت آشپزخانه همان طور که بارها با آن مواجه شده اید از ظاهری بسیار ساده و بدون کوچکترین پیچیدگی ‌هایی بر روی سطح کابینت ها استفاده می شود. باید در نظر داشته باشید که استفاده از سبک طراحی کدرن برای کابینت آشپزخانه هزینه بسیار بیشتری را نسبت به دیگر سبک ها برای شما به همراه خواهد داشت. در انتخاب این سبک ( طراحی مدرن کابینت آشپز خانه ) مدل ها و انواع مختلف و بسیار زیادی وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای ویژگی ها و زیبایی های منحصر به فردی هستند که بر اساس سلیقه شما می توانند حتی ترکیب هم شوند. پیشنهاد می شود قبل از این که با شرکت های طراحی کابینت آشپزخانه مشورت کنید مدل ها و سبک های مختلف و متنوعی را ببینید تا هنگام گرفتن مشاوره بهترین طرح ها را پیاده سازی کنید که از لحاظ هزینه نیز برای شما مناسب تر باشد.

استفاده از دست گیره ها و درب های مخفی برای کابینت ها

یکی دیگر از مواردی که در طراحی کابینت آشپزخانه باید توجه بسیار ویژه‌ای به آن می کنید طراحی درب های کابینت میباشد در بسیاری از سبک های مدرن برای طراحی کابینت آشپزخانه مشاهده می‌کنیم که از درب ها و دستگیره هایی برای کابینت استفاده می کنند که کاملا مخفی هستند و به چشم می‌آیند و این موضوع برای افرادی که می‌خواهند زیبایی آشپزخانه شما را از روی کابینت ها ببینند بسیار دلنشین خواهد بود. بنابراین اگر می خواهید آشپزخانه خود را با کابینت های مدرن و زیبا طراحی کنید حتماً به دستگیره ها و درب های کابینت ها توجه ویژه‌ای داشته باشید.

انتخاب رنگ هایی به سبک های مختلف برای کابینت ها

از دیگر مواردی که در طراحی کابینت آشپزخانه به سبک مدرن و بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد استفاده از رنگ های مختلف که به صورت اصولی طراحی می شوند می باشد. برای این منظور بسیاری از افراد از رنگ های چوب برای طراحی کابینت آشپزخانه خود استفاده می‌کنند و همچنین برخی دیگر از رنگ‌های سرد مانند خاکستری ، سفید ، سبز و آبی و ترکیب این رنگ ها برای ایجاد فضای آرامش بخش برای آشپزخانه خود استفاده می کنند بنابراین انتخاب رنگ نیز در زیبایی آشپزخانه شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود. یکی از مواردی که شما را در انتخاب رنگ های مختلف در کابینت کمک خواهد کرد این است که شما به دکوراسیون داخلی منزل خود توجه کنید و از رنگ هایی مخالف رنگهایی که در اتاق ها و اتاق خواب ها و پذیرایی استفاده شده است در آشپزخانه خود استفاده کنید.

استفاده از مواد و متریال با کیفیت بالا مورد استفاده در کابینت ها

موردی که همواره به عنوان اولین سوال مشتریان می باشد این است که جنس مواد به کار رفته در کابینت ها چیست؟ برای این منظور باید بدانید موارد بسیار زیادی در وجود دارند که شما باید در انتخاب جنس کابینت ها در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر شما قصد شستشوی کابینت ها را دارید و به صورت مداوم روزانه کابینت های آشپزخانه را شستشو می دهید باید از جنس های درجه یک و با کیفیت بالا مانند گلاسه یا جنس های اروپایی استفاده کنید. اگر می خواهید ظاهر کابینت ها و آشپزخانه به صورت رنگ چوب در بیاید و هم چنین هزینه های این کار برای شما ارزان تر باشد ، می توانید از ام دی اف های ساده استفاده شود. البته باید در نظر داشته باشید اگر شما از جنس کابینت ام دی اف برای طراحی کابینت آشپزخانه خود استفاده کنید نمی توانید به صورت مستقیم آب را بر روی آن بگیرید و آن ها را شستشو دهید زیرا با کوچک ترین رطوبت یا آبی که به آن ها برسد کابینت ها باد می کنند و دارای برامدگی می شوند و بعد از مدت کوتاهی فرم و طراحی خود را از دست می دهند.

هم چنین استفاده از جنس کابینت ام دی اف شما را با مدل های محدودی مواجه می کند که حق انتخاب ها زیاد را از شما گرفته و در نهایت 3 یا 4 مدل را می توانید انتخاب کنید.

در عوض اگر شما از جنس کابینت های اروپایی مانند AKG برای طراحی کابینت های آشپزخانه خود استفاده کنید اولا انتخاب های شما در بین انواع مختلف این سبک بسیار زیاد خواهد بود و هم چنین همه سبک ها و طرح های این مدل و این جنس دارای کیفیت بسیار بالایی هستند که خیال شما را بابت خرید اجناسی با کیفیت راحت می کنند. لازم به ذکر است که این جنس از کابینتها را می توانید با آب شستشو دهید و هیچ گونه تغییر شکلی پس از مدتی برای آن ها به وجود نخواهد آمد.

عواملی که باعث جذابیت کابینت مدرن می‌شود

1. طراحی: طراحی کابینت مدرن کمک می‌کند که هنگامی که در آشپزخانه ایستاده‌ایم دقیقا بدانیم چه وسیله‌ای در کدام قسمت قرار گرفته است. طراحی مناسب برای کلیه‌ی اجزاء مورد استفاده در آشپزخانه و قفسه‌بندی صحیح و حساب شده می‌توان به ما در داشتن آشپزخانه‌ای مینیمال و کاربردی کمک قابل توجهی داشته باشد.

2. چیدمان: دستیابی به چیدمان صحیح و اصولی در ادامه‌ی انجام طراحی درست محقق خواهد شد. چیدمان اصولی باعث می‌شود ابزار و وسایل با کمترین حرکت ممکن در دسترس قرارگیرند و احتمال وارد شدن آسیب به افراد و تجهیزات در زمان استفاده به حداقل میزان خود برسد. برای این منظور معمولا سه جزء سینک، یخچال و اجاق گاز در ترکیب یک مثلث چیده می‌شوند تا فضای آشپزخانه حداکثر کارایی ممکن را داشته باشند.

3. جنس مورد استفاده: در طراحی کابینت آشپزخانه مدرن تلاش می‌شود علاوه بر کارایی و زیبایی دوام کابینت نیز مد نظر قرار گیرد. استفاده از ورق‌های ضد آب در قسمت سینک، قسمت‌های با توان تحمل حرارت بالاتر در قسمت اجاق گاز و آون و قابل نظافت بود سایر قسمت‌ها از مواردی است که توسط طراحان حرفه‌ای مد نظر قرار می‌گیرد.

4. ایمنی: اغلب حوادث خانگی در آشپزخانه رخ می‌دهد. از این رو، طراحی کابینت مدرن حفظ ایمنی آشپزخانه را نیز در اولویت قرار می‌دهد.

5. فضای بدون استفاده کمتر: معمولاً درز‌های کابینت‌ها و یا فضای باز و بلا استفاده محلی برای جمع شدن خرده‌های غذا و در پی آن جمع شدن حشرات می‌شود. در کابینت‌های مدرن طراحی به گونه‌ای است که کمترین فضای باز و بدون استفاده وجود داشته باشد.طراحی کابینت آشپزخانهویژگی‌های کابینت مدرن

آشپزخانه با نقشه‌ی اوپن:

اولین تفاوت اساسی بین آشپزخانه‌های سنتی و مدرن، محصور نبودن آن‌هاست. در طراحی کابینت مدرن اولین چیزی که مد نظر قرار می‌گیرد این است که آشپزخانه به عنوان مرکز خانه و فضایی برای جمع شدن اعضای خانواده دور هم طراحی شود. به همین دلیل این فضا مانند طراحی‌های سال‌های قبل محصور در نظر گرفته نمی‌شود.

طراحی کاربردی آشپزخانه‌ی مدرن:

طراحی در کابینت‌های مدرن به گونه‌ای است که از فضای موجود حداکثر استفاده‌ی ممکن برده شود. برای این منظور کابینت‌ها با دقت ویژه‌ای قفسه‌بندی می‌شوند تا علاوه بر این که وسایل و مواد خوراکی بیشتری را در آن، جا می‌گیرد، دسترسی به آن‌ها در زمان نیاز آسان باشد.

در نظر گرفتن فضاهای مخفی:

اگر فضای آشپزخانه به حد کافی بزرگ است، به شما این امکان را می‌دهد که فضایی را به عنوان انباری دور از چشم طراحی کنید. در این صورت وسایل و ابزار و مواد خوراکی اضافه از دید پنهان مانده و امکان ایجاد فضای ساده و مینیمال و شیک در آشپزخانه فراهم می‌شود.

جزیره‌های کاربردی:

تصور طراحی کابینت‌های مدرن بدون ساختن جزیره امکان‌پذیر نیست. جزیره‌ها در واقع همه‌کاره هستند، طراحان از جزیره به عنوان محلی برای آماده‌سازی غذا، خرد کردن گوشت و سبزیجات و قرار دادن فر و گاز استفاده می‌کنند و یا با قرار دادن سینک بر روی آن، جزیره را به محل شست‌وشوی آشپزخانه تبدیل می‌کنند. می‌توان از جزیره‌ها به عنوان میز غذاخوری و یا میز پذیرایی از مهمان نیز استفاده کرد.همچنین گاهی اوقات که نیاز به فضای زیادی در آشپزخانه یا پذیرایی دارید، می‌توانید به راحتی با جابه‌جایی جزیره فضا را برای خود زیاد کنید.

ارتفاع بلند کابینت‌ها:

کابینت‌های مدرن به نسبت کابینت‌های کلاسیک با ارتفاع بالاتری طراحی و ساخته می‌شوند. در این حالت استفاده‌ی بهتری از فضای موجود در آشپزخانه انجام شده و نیاز به اعمال کاشی‌کاری و پوشش کمتری برای دیوار‌های آشپزخانه وجود دارد.از طرف دیگر، تجهیزات و لوازم بیشتری به شکل مخفی در کابینت‌ها جای گذاری می‌شوند.

مجهز بودن درب کابینت‌ها به آرام‌بند:

کابینت‌های مدرن بدون دستگیره و یا با دستگیره‌ی مخفی طراحی می‌شوند. در صورتی که طراح تمایل به نصب دستگیره داشته باشد معمولا دستگیره‌های باریک و بلند برای این منظور انتخاب می‌شوند و بر حسب شکل آشپزخانه به صورت افقی یا عمودی نصب می‌گردند. یکی‌دیگر از تفاوت‌های کابینت‌های سنتی و مدرن، نحوه‌ی بسته شدن درب کابینت‌هاست. در طراحی کابینت‌های مدرن تمامی درب‌ها مجهز به آرام‌بند بوده و می‌توانید با آن، از مکانیزم بسته شدن آرام درب‌ها لذت ببرید. این امر موجب شده است که در صورت رها کردن درها، آسیبی به کابینت یا درب آن وارد نشود.

ساخت قاب برای وسایل برقی:

در طراحی کابینت مدرن، لوازم و تجهیزات برقی دارای محل قرار گیری مشخص و ثابتی هستند و برای هر یک به صورت مجزا پریز برق و یا در صورت نیاز مسیر آب و فاضلاب در نظر گرفته شده است. این کار به آشپزخانه‌های مدرن نظم بخشیده و استفاده‌ی وسایل را تسهیل می‌کند.

رنگ کابینت‌ها:

کابینت‌های مدرن معمولا ساده طراحی می‌شوند و دیگر اثری از طرح‌های پیچیده و رنگ‌های درهم دیده نمی‌شود. با توجه به نور محیط، رنگ‌های تیره یا روشن و یا ترکیبی از آن دو برای کابینت‌های بالا و پایین انتخاب می‌شوند، و بهره‌گیری از نور پردازی‌های حرفه‌ای جلوه‌ی کابینت‌ها را دو چندان می‌کند.

BEAUTY IS
IN SIMPLICITY

برای مشاوره و بازدید از پروژه و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

REQUEST AND INITIAL VISIT

درخواست بازدید اولیه

جهت بازدید و برآورد هزینه خود توسط کارشناسان حرفه ای ما، فرم را تکمیل و ارسال نمایید.