×

انواع سبد داخل کمد دیواری

در این مقاله از سایت سینا ایرانی زاده درباره سبد داخل کمد دیواری توضیح دادیم همراه ما باشید.

امروزه تقریباً در تمام خانه ها، حداقل می‌توان یکی از انواع مختلف کمد دیواری را یافت و در واقع، در حال حاضر اصلی‌ ترین اجزای دکوراسیون داخلی منزل بشمار می‌آید که هم ارزش کاربردی دارد و هم ارزش رفاهی. کمد دیواری علاوه بر اینکه ابزاری برای نگهداری و مراقبت از لوازم و البسه است، تأثیر زیادی در دکوراسیون داخلی داشته و موجب نظم و آراستگی فضای اتاق و خانه می‌شود.

اما نکته اینجاست که فضای داخل کمد دیواری ریلی هم نیاز به آراستگی و نظم دارد، تا هم سریع‌ تر بتوان وسیله مورد نظر را یافت و هم دسترسی به لباس یا وسیله مورد نظر راحت‌ تر باشد.آیا در کمد دیواری شما کوهی از لباس‌ ها و کفش‌ های درهم برهم وجود دارد؟ یا وقتی می‌خواهید چیزی از قفسه بالایی بردارید، باید کلاه ایمنی سرتان بگذارید؟ اگر چنین است، قطعاً وقت سر و سامان دادن به کمدتان رسیده است! در حال حاضر، انواع مختلفی از اکسسوری‌ های نظم دهنده طراحی شده‌ و به بازار معرفی شده‌اند. سبد داخل کمد دیواری یکی از جذاب‌ ترین نوع این اکسسوری‌ هاست.ما در این مقاله انواع مختلف اکسسوری کمد دیواری را به شما معرفی خواهیم کرد و به شما کمک خواهیم کرد تا انتخابی مناسب برای نظم دادن به کمدتان داشته باشد.سبد داخل کمد دیواریانواع سبد داخل کمد دیواری

همان طور که اشاره شد، نظم دهنده‌ ها و اکسسوری‌ های مختلف و متنوعی برای سر و سامان دادن به کمد دیواری وجود دارد، از قبیل: اکسسوری‌ های مخصوص شلوار یا رگال‌ های هیدرولیکی و جا کفشی‌ های ریلی، باکس‌ های تقسیم‌ بندی‌شده ریلی و یا قفسه‌ های ریلی، اما در این میان، انواع سبد داخل کمد دیواری، از جمله جذاب‌ ترین و پرطرفدار ترین نوع اکسسوری کمد دیواری است.

این نظم دهنده‌ های بسیار کاربردی و مفید، در سبک‌ ها، اندازه‌ ها و جنس‌ های مختلفی وجود دارند و به راحتی با دکوراسیون منزلتان هماهنگ می‌شوند. این سبد ها می‌توانند به عنوان کشو در کمد شما عمل کنند و شما می‌توانید به بهترین شکل وسایل و لباس‌ های هر یک از افراد خانواده را تفکیک کنید. ما در اینجا، چند مدل از پرکاربرد ترین آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.


- سبد های حصیری ریلی داخل کمد دیواری

این نوع سبد داخل کمد دیواری که در واقع یکی از محبوب‌ ترین انواع اکسسوری کمد دیواری نیز است، علاوه بر ایجاد فضایی آراسته و منظم، حس مدرن بودن نیز به فضای داخلی کمد دیواری می‌دهد و بافت حصیری آن، موجب جریان یافتن هوا در بین لباس‌ها می‌شود. علاوه بر برقراری نظم و دسته‌ بندی مناسب وسایل و لباس‌ ها، بدنه و دیواره‌ های محکم سبد های حصیری، مانع از ریختن وسایل می‌شود.

همچنین شما ‌می‌توانید انواع ریلی سبد های حصیری را در فضای داخل کمد دیواری نصب کنید تا در مواقعی که نیاز دارید، به راحتی سبد را بیرون کشیده و سریع و آسان به وسایل و لباس‌ هایتان دسترسی داشته باشید. ابزار و یراق آلات استفاده شده در این نوع سبد ها معمولاً با رنگ‌ های الکترواستاتیکی پوشش داده شده‌اند و در نتیجه در برابر زنگ‌ زدگی و یا رنگ پریدگی مقاوم هستند.

شما می‌توانید این نوع سبد داخل کمد دیواری ریلی را در ابعاد و اندازه‌ های مختلفی بیابید و به خوبی با فضای داخل کمد شما هماهنگ می‌شوند.


- سبد لباس زیر در داخل کمد دیواری

سخت‌ ترین قسمت نظم دادن به فضای داخل کمد، چیدن و نظم دادن به لباس‌ های زیر است. در چنین مواقعی بهترین گزینه و مناسب‌ ترین انتخاب، استفاده از سبد های کوچک و تقسیم‌ بندی‌ شده مناسب لباس زیر است. این سبد ها با فراهم کردن امکان دسته‌ بندی لباس‌ های زیر برای هر یک از افراد، تا حد بسیار زیادی به آراستگی و نظم داخل کمد کمک می‌کنند. در ضمن اینکه با امکان جریان یافتن هوا در بین لباس‌ ها سلامت آن‌ ها را نیز تامین می‌کند.

همچنین شما می‌توانید از این نوع سبد داخل کمد دیواری برای دسته‌ بندی و نگهداری جوراب، کمربند، کراوات و ... نیز استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه : درب تاشو کمد دیواری 


- سبد مخصوص انواع کفش در داخل کمد دیواری

اکثر ما کفش‌ ها و صندل‌ هایی داریم که گاه به گاه استفاده می‌کنیم و نمی‌دانیم آن‌ ها را در فضای کمد دیواری چطور بچینیم تا ظاهر آراسته‌ ای به کمد ما بدهند. سبد های مخصوص کفش از جمله ویژه‌ ترین انواع سبد داخل کمد دیواری ریلی هستند که غالبا در فضای پایین کمد، به صورت ثابت یا ریلی تعبیه می‌شوند و مشکل نظم و آراستگی کمد را کاملا برطرف می‌کنند. طراحی این نوع سید ها به گونه‌ای است که علاوه بر ایجاد نظم در کمد، به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید کفش‌ ها و صندل‌ هایتان را، سالم نگهداری کنید.


- سبد لوازم آرایشی و بدلیجات

با وجود اینکه بسیاری از کمد های دیواری، دارای کشو هستند، اما باز هم برای نظم و نگهداری برخی وسایل مانند لوازم آرایشی و بدلیجاتی که روز به روز تعداد آن‌ها افزایش می‌یابد، کافی نیستند. نظم دادن به وسایل ریز و ظریف معمولاً کار دشواری است و شاید شما هم جزء آن دسته افرادی باشید که انواع و اقسام کیف‌ ها و باکس‌ ها را امتحان کرده‌اید و همچنان قسمت لوازم آرایشی کمدتان ظاهری منظم و آراسته ندارد.

یکی از انواع گوناگون سبد داخل کمد دیواری، سبد های تقسیم‌ بندی شده‌ی لوازم آرایشی و بدلیجات هستند. این نوع سبد علاوه بر نظم دادن و تقسم‌ بندی انواع گوناگون لوازم آرایشی و بدلیجات، با داشتن دیواره‌ های محکم مانع از فرو ریختن آن‌ ها می‌شوند.


- سبد های بزرگ مخصوص ملحفه و پتو

جا رختخوابی‌ ها یکی از انواع کمد دیواری هستند که مخصوص نگهداری انواع ملحفه، پتو و بالش‌ های اضافی هستند و امروزه تقریبا در اکثر خانه‌ ها وجود دارند.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای یافتن یک ملحفه مجبور باشید کل وسایل جا رختخوابی را بیرون بریزید. اما با استفاده از سبد های مخصوص ملحفه و پتو دسترسی به این وسایل آسان‌ تر و سریع‌ تر می‌شود. علاوه بر اینکه ظاهر آراسته‌ تری نیز به کمد شما می‌دهد.

همچنین این سبد ها موجب جریان مناسب هوا بین ملحفه و پتو ها شده و با توجه به اینکه این وسایل به ندرت استفاده می‌شوند ممکن است مکان مناسبی برای رشد برخی عوامل حساسیت‌ زا باشند که این تهویه مناسب مانع از رشد آن‌ها می‌شود.


- قفسه‌ های ریلی

یکی دیگر محبوب‌ ترین انواع مختلف اکسسوری کمد دیواری، قفسه‌ های ریلی هستند که بر روی دیوار های خارجی کمد نصب می‌شوند تا علاوه بر فضای داخلی کمد از فضای خارجی آن نیز بتوان استفاده نمود. معمولاً این قفسه‌ ها برای نظم دادن به وسایلی مانند حوله و لباس‌ هایی که در طول روز بطور مکرر استفاده می‌شوند، کاربرد دارند.اکسسوری کمد دیواری

مطالعه بیشتر

REQUEST AND INITIAL VISIT

درخواست بازدید اولیه

جهت بازدید و برآورد هزینه خود توسط کارشناسان حرفه ای ما، فرم را تکمیل و ارسال نمایید.