×

طراحی میز فلزی و بتنی

در این مقاله از سایت سینا ایرانی زاده درباره میز فلزی و بتنی توضیح دادیم همراه ما باشید.


میز فلزی و بتنی

همه‌ی ما سازه‌ های بتنی را سازه‌ های مقاوم می‌دانیم. با این وجود با چند ایده خلاقانه می‌توان آثاری ظریف و زیبا از آن ایجاد کرد. این ماده تنوع پذیر است و به راحتی می‌توان با چند ماده دیگر آن را ترکیب نمود و شیء خلاقانه ایجاد کرد. میز فلزی و بتنی یکی از وسایلی است که این روز ها بسیار مورد توجه قرار گرفته. ظاهر متفاوت آن محیط را مدرن‌ تر جلوه می‌دهد. اگر قصد دارید تا یک میز بتنی زیبا داشته باشید، با ما همراه شوید.


از سازه‌ های بتنی مقاوم تا طراح‌ های ظریف و زیبا

بتن، ماده‌ ای سرد به نظر می رسد.سال ها از این ماده در ساخت بزرگراه‌ ها، پل‌ ها، سد‌ ها و ... استفاده می‌شد. بتن اکسپوز به عنوان ماده‌ ای مقاوم شناخته می‌شد و در طول جنگ‌ ها نیز بیشتر مورد توجه قرار گرفت تا سر پناهی برای افراد بی‌گناه باشد. خانه‌ هایی که داری زیربنای بتنی بودند در برابر زلزله مقاومت بیشتر نشان می‌دادند. با این وجود رنگ خاکستری و سرد آن باعث می‌شد تا به عنوان یک ماده تزئینی از آن استفاده نگردد. شاید بتوان گفت اولین نگاه شاعرانه به بتن از سمت لو کوربوزیه بود. این معمار و شهرسازی سوئیسی یکی از پیشگامان سبک مدرن بوده است. یکی از شاخص‌ ترین مصالحی که در ساخت بنا های خود استفاده می‌کرد بتن بوده است. پس از آن ماریو بوتا بود این علاقه را در پیش گرفت و سازه‌ های بتنی بدیعی را خلق نمود. ماریا بوتا خانه تمام بتنی ایجاد نمود. ایجاد فرم‌ های هندسی از جمله پنجره‌ های خاص با بتن نیز از دیگر کار های بود که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

بتن در معماری، گذشته طول و درازی دارد و همان طور که گفتیم بیشتر به عنوان مصالح خانه به کار می‌رفته است. در حالی که امروز به عنوان اثری زیبا و به عنوان دکوراسیون خانه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از این آثار زیبا، میز بتنی است.


میز بتنی و جنبه‌ های هنرمندانه آن

در ابتدا رنگ خاکستر میز بتنی به نظر افراد سرد و بی‌روح به نظر می‌رسد. با این حال رنگ خاکستری یکی از رنگ‌ های بی‌طرف است که کمک می‌کند هر رنگ دیگر بیشتر به چشم بیاید. در نتیجه می‌توانیم بگویم با هر وسیله‌ ای که در خانه شما هست، به راحتی همانگ و ست می‌شود. همچنین صلابت آن شما را به خود جلب می‌کند. می‌تواند نمادی از صخره‌ های طبیعی در خانه شما باشد. خنثی بودن میز بتنی باعث شده تا با هر سبکی از کلاسیک گرفته تا مدرن همگام باشد. به‌ علاوه، همراه با چوب و شیشه وسیله‌ ای شیک و تزئینی از آن ایجاد می‌گردد.

می‌توانید از قالب‌های متفاوت برای سطح آن استفاده کنید. در طرح‌های اخیر، از برگ گیاهان نیز به عنوان قالب استفاده کرده‌اند. در نتیجه تنها مدل‌های هندسی نیستند، بلکه می‌توانید طرح گل و گیاه و قالب‌ های مختلفی را ایجاد کنید. خلاقایت در ساخت چنین میز های دوست داشتنی پایان ندارد.

پیشنهاد مطالعه : میز نهارخوری چوبی 


خواص بتن

• دوام بالا

• مقاوم در برابر آب و رطوبت

• مقاوم در برابر آتش سوزی

• شکل پذیری زیبا و متناسب

• سهولت در اجرا و ساخت مدل‌ ها

• قیمت پایین

• فراوانی مصالح مورد استفادهمیز بتنی
میز بتنی و ساخت آن

بتن با نام انگلیسی Concrete یا نام فرانسوی آن Beton از ترکیب سیمان، آب و مصالح سنگی دانه‌ بندی شده تشکیل می‌شود. امروزه آن چه مورد استفاده قرار می‌گیرد در واقع دوغاب سیمان همراه با سنگ دانه‌ ها است. دوغاب باعث چسبیدن سنگ‌ ها به یکدیگر و شکل گیری فرم دلخواه می‌شود. با این حال، به تنهایی نمی‌توان شکل و فرم‌ های خاصی ایجاد کرد و به یک اسکلت بندی زیرین نیازمند خواهد بود. میز فلزی و بتنی در واقع یک اسکلت فلزی خواهد داشت که هنرمند و طراح آن را به حالت دلخواه شکل می‌دهند و سپس به عنوان قالب اصلی بتن به کار برده خواهد شد.

جالب است بدانید بتن رنگی نیز وجود دارد. این روز ها به دلیل دوام بالایش می‌تواند جایگزین مناسبی برای مصالح گران‌تر از جمله چوب، فولاد و ... باشد. بتن رنگی را معمولا در ساخت نما و تزئینات بتنی استفاده می‌کنند. پس، شاید دلتان بخواهد رنگی متفاوت استفاده کنید. با این حال باید بدانید، استفاده از رنگ باعث کاهش دوام و مقاومت میز بتنی خواهد شد.

همچنین مواد اولیه از درجه‌ بندی مختلفی برخوردار هستند. همواره از بهترین مصالح در ساخت میز فلزی و بتنی خود بهره ببرید. اگر در زمینه انتخاب و درجه‌ بندی مصالح بتنی سوالی داشته باشید، می‌توانید با ما در میان بگذارید. راهنمایی شما در این زمینه از مأموریت‌ های ما است.

میز بتنی این روز ها در میان دکوراسیون اروپایی‌ ها بسیار دیده می‌شود. همیشه لازم نیست برای رسیدن به آخرین مد روز هزینه‌ های بالای پرداخت کنید. با این حال به کیفیت مواد و مصالح دقت کنید تا بهترین میز بتنی را برای خانه یا محل کار خود تهیه کنید.

میز بتنی می‌توان در ابعاد مختلف ساخته شود. از میز های کوچک عسلی گرفته که با شیشه ترکیب می‌شوند تا میزهای مدیر عامل. به خودی خود می‌توانند یک میز کامل و قابل استفاده را تشکیل دهند. در عین حال می‌توانند با چوب، فلز و شیشه نیز ترکیب شوند. ترکیب آن‌ ها باعث می‌شود تا با دیگر وسایل خانه نیز هماهنگی بیشتر پیدا کنند. معمولاً فلز در پایه‌ی میز فلزی و بتنی به کار می‌رود. در حالی که شیشه رویه کار محسوب می‌گردد. امّا چوب کاملا می‌تواند با بتن ترکیب شود. همان طور که اشاره کردیم بتن رنگی نیز می‌توانید به کار ببرید منتها از عمر و دوام بتن می‌کاهد. برای رنگ بخشیدن آن را با دیگر مواد ترکیب کنید.میز فلزی و بتنی

BEAUTY IS
IN SIMPLICITY

برای مشاوره و بازدید از پروژه و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این مقاله چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.
REQUEST AND INITIAL VISIT

درخواست بازدید اولیه

جهت بازدید و برآورد هزینه خود توسط کارشناسان حرفه ای ما، فرم را تکمیل و ارسال نمایید.