×

راهنمای انتخاب میز حیاطی و اوت در؛ 15 مدل از انواع میز مقاوم حیاطی

در این مقاله از سایت سینا ایرانی زاده درباره میز مقاوم حیاطی توضیح دادیم همراه ما باشید.


میز مقاوم حیاطی

یکی از لذت‌ های زندگی در خانه‌ های حیاط دار نشستن در حیاط با خانواده و دوستان و لذت بردن از هوای آزاد است. این دورهمی‌ ها نیاز به صرف چای، شیرینی و غذا دارد که در این شرایط نیاز به یک میز حیاطی بسیار ضروری به نظر می‌رسد. میز حیاطی و میز اوت در می‌تواند در این اوقات خوش، راحتی و آسایش را برای میهمان و همچنین میزبان فراهم کند.

مدل‌ های میز اوت دور علاوه بر این‌ که در پذیرایی مورد استفاده قرار می‌گیرند در طراحی فضا و زیبایی محیط حیاط تأثیر فوق‌ العاده جذابی داشته دارند. تنوع طرح‌ و جنس‌ میز حیاطی بسیار زیاد است و هر شخصی با هر سلیقه‌ ای را از نظر زیبایی و راحتی می‌تواند راضی نگه دارد.

در این نوشتار قصد داریم 15 مدل میز حیاطی و میز اوت در برای ایجاد ایده طراحی حیاط را معرفی کنیم.

داشتن میز مقاوم حیاطی به‌ تنهایی در حیاط و باغ‌ ها شاید کاربرد آن‌ چنانی نداشته باشد، قطعاً وجود صندلی در اطراف میز مقاوم حیاطی و میز اوت در می‌تواند فضای شیک و رویایی را به طرز شگفت‌ انگیزی چند برابر کند.

میز های حیاط در اشکال و جنس‌ های متفاوت برای هر سبک طراحی و دکوراسیون حیاط حتی نیز تراس‌ ها موجود هستند. میز اوت دور از جنس‌ های حصیری، چوبی، پلیمری، فلزی و سنگی ساخته می‌شوند.

میز هایی که با این متریال‌ ها تهیه می‌شوند جز میز های مقاوم حیاطی هستند که در برابر نور آفتاب باران و رطوبت بدون آسیب‌ دیدگی برای چندین سال دوام می‌آورند.

پیشنهاد مطالعه : چراغ بتنی 


انواع مدل‌ های میز مقاوم حیاطی و میز اوت در


مدل چای‌ خوری

این میز ها در ابعاد کوچک ما بین مبلمان یا صندلی‌ های حیاط قرار می‌گیرند و ارتفاع کمی دارند.


مدل کنار صندلی

این میز ها برای یک الی دو نفر در نظر گرفته شده‌اند. این مدل میز های حیاطی عرض کمی دارند که تنها مناسب قرار دادن کتاب و لیوان چای هستند.


مدل غذا خوری

میز غذا خوری حیاط مناسب سرو غذا برای چندین نفر است. میز غذا خوری در اندازه‌ های طراحی شده است که در هنگام غذا خوردن میهمانان احساس راحتی کنند.


مدل آتشی

میز حیاطی آتش به‌ گونه‌ ای طراحی شده است که در میان آن فضایی برای قرار داد ذغال و برپا کردن چایی ذغالی بعد از صرف ناهار سنگین در حیاط فراهم باشد. میز حیاطی و میز اوت در مدل آتشی فوق‌ العاده در جذابیت محیط حیاط تأثیر دارد.


مدل پیک‌ نیکی

میز مقاوم حیاطی پیک‌ نیکی به نیم کنت متصل بوده و امکان سرو غذا برای چندین نفر را فراهم می‌کند.


مدل کنسولی

این مدل میز حیاطی و میز اوت در دارای محفظه‌ ای در بین پایه‌ های میز است که از هر چهار طرف محصور شده و برای نگه‌ داری ظروف و خوراکی‌ ها مناسب هستند.


مدل حصیری

میز اوت دور حصیری جز مدل‌ هایی است که با بیشتر فضا ها هم‌خوانی دارند و بسیار جذاب و زیبا به نظر می‌رسد. مدل‌ های حصیری وزن کمی دارند و نگهداری از آن‌ ها مشکل نیست.


مدل چوبی

میز حیاطی چوبی یکی دیگر از طرح‌ های شیک است که هم‌خوانی با طبیعت به جذابیت آن در حیاط می‌افزاید. مدل چوبی بسیار مقاوم در برابر نور آفتاب و باران است.


مدل فلزی

این میز مقاوم حیاطی و میز اوت در  از جنس فلز ساخته می‌شوند طراحی‌ های میز های حیاط فلزی بسیار لاکچری و مدرن هستند و مقاومت بسیار زیادی دارند.


مدل سنگی

میز های سنگی یکی از گران‌ ترین میز های حیاط و در عین‌ حال بسیار شیک و مدرن هستند. حمل‌ و نقل این میز های سنگی کمی دشوار است در برخی از طراحی‌ های‌ فضای حیاط این میز ها به‌ طور ثابت جای گذاری می‌شوند.


مدل پلیمری

این مدل میز حیاطی از جنس پلیمر طراحی شده که مناسب هر گونه شرایط آب‌ و هوایی است؛ و وزن کم آن باعث می‌شود که به‌ راحتی قابل‌ جا به‌ جایی باشد.


مدل تاشو

این مدل میز برای فضا های کوچک طراحی شده و به‌ راحتی می‌توان بعد از استفاده آن را تا کرده و در گوشه‌ای قرار داد. این میز ها برای استفاده در بالکن‌ ها نیز مناسب هستند.


مدل دو طبقه

مدل میز حیاطی و میز اوت در دو طبقه دارای دو فضا به‌ صورت طبقه‌ ای است و می‌توان وسایل پذیرایی را در طبقه پایین آن نیز قرار داد.


مدل متحرک یا چرخ‌ دار

میز مقاوم حیاطی متحرک دارای چرخ‌ هایی است در زیر پایه‌ های آن نصب شده‌اند و امکان حمل‌ و نقل در هر مکانی از حیاط را به‌ راحتی امکان‌ پذیر می‌کند.


مدل کم جا

میز های کم جا برخلاف میز های تاشو به‌ صورت کامل جمع نمی‌شوند، بلکه قطعات آن جمع شده و در صورت نیاز می‌توان آن را باز کرده و به‌ اندازه میز اضافه کرد.


میز حیاطینکات لازم در هنگام انتخاب مدل میز مقاوم حیاطی 

وجود طرح‌ های بسیار شیک و جنس‌ های مختلف از میز حیاطی و میز اوت در کار انتخاب را بسیار سخت می‌کند؛ اما چند نکته را در زمان انتخاب مدل میز حیاطی در نظر داشته باشید


فضا

با توجه به‌اندازه فضای موجود در حیاط اقدام به انتخاب سایز مناسب میز حیاطی و میز اوت در خود کنید. میز های بزرگ در فضا های کوچک نمی‌تواند راحتی و آسایش را به هنگام تفریح در حیاط برای شما به همراه داشته باشند.


تعداد افراد خانواده

حتماً تعداد نفراتی که همیشه پای ثابت دورهمی‌ های شما هستند را در نظر بگیرید تا متناسب با تعداد افراد بتوانید وسایل پذیرایی را روی میز بچینید.


ارتفاع میز

استفاده از میز های مرتفع یا کوتاه می‌تواند برای بعضی از افراد به‌ خصوص کودکان یا سالمندان به دلایل محدودیت حرکتی خطرناک باشد؛ پس اگر در خانواده عضو سالمندی دارید در هنگام انتخاب میز به این مورد توجه داشته باشید.


تحمل وزن

در نظر داشته باشید که میز با ابعاد بزرگ به این منظور نیست که تحمل وزن زیادی را هم داشته باشد. تحمل وزن به جنس میز مقاوم حیاطی نیز بستگی دارد.


انتخاب و خرید مدل میز حیاطی و میز اوت در

در حال حاضر شاهد مدل‌ ها و طرح‌ های فراوانی از میز های اوت دور هستیم. هر یک از آن‌ها دارای ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد و زیبایی هستند و همین موضوع کمی کار را برای انتخاب و خرید مدل میز حیاطی مناسب سخت می‌کند. بهترین تصمیم در چنین شرایطی کار را به کاردان سپردن است.

همکاران و کارشناسان ما در بخش طراحی دکوراسیون داخلی می‌توانند شما را در انتخاب بهترین مدل میز حیاطی و میز اوت در راهنمایی نمایند.

در آخر باید عنوان کنیم که مدل میز های حیاط فضایی دوستانه و صمیمی را در حیاط منازل یا باغ‌ ها می‌توانند برای شما به همراه بیاورند. میز حیاطی در زیبا سازی محیط آرامش خاطر و لذت هوای آزاد را به شما هدیه می‌دهد پس در انتخاب مدل میز حیاطی بسیار دقیق باشید.

BEAUTY IS
IN SIMPLICITY

برای مشاوره و بازدید از پروژه و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این مقاله چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.
REQUEST AND INITIAL VISIT

درخواست بازدید اولیه

جهت بازدید و برآورد هزینه خود توسط کارشناسان حرفه ای ما، فرم را تکمیل و ارسال نمایید.