×

پختی سالم و خوشمزه با دستگاه‌های بخارپز

مقدمه

بخارپز کردن مواد غذایی، روشی سنتی و سالم است. روشی که انتخاب افرادی است که می‌خواهند از غذاهای لذیذ لذت ببرند و در عین حال به فکر سلامتی خود هستند. دستگاه‌های بخارپز در انواع مختلف در بازار ظاهر شدند تا کار ما را برای یک پخت و پز خوشمزه راحت‌تر کنند. اگر شما نیز به فکر خرید یک دستگاه بخارپز خود افتاده‌اید، بد نیست با انواع آن آشنا شوید و برند‌های جدید را بشناسید. قصد داریم تا شما را با بخار پز نف و بخار پز گاگنا آشنا کنیم.

پختی سالم و خوشمزه با دستگاه‌های بخارپز

اجازه دهید به گذشته‌ها سفر کنیم؛ در زمان‌های بسیار قدیم در چین روش بخار دادن مواد خوراکی بسیار رایج بود. مردم سبدهای سوراخ دار بامبو را روی ظرفی که در ته آن آب می‌جوشید قرار می‌دادند و به این ترتیب خوراکی‌های خود را بخار پز می‌کردند. این روش در آفریقای شمالی نیز به طور گسترده‌ای برای پخت و پز استفاده می‌شد. در غرب نیز توجه به این سبک جلب شد، منتها ظروف خود را با فلز می‌ساختند.

امروزه دیگر هر کسی دسترسی به بامبو ندارد، بعلاوه ظروف چوبی هزینه بالایی دارند. ظروف فلزی نیز به سرعت داغ می‌شوند. در دهه 50 بود که طبخ غذا با بخار تحت فشار زیاد آغاز شد. بخار پز برقی یا اجاق گاز بخار از نمونه سنتی خود الهام گرفت و دارای دو یا سه طبقه می‌شد که مواد درون آن تحت بخار آب قرار می‌گرفتند.

اشتیاق برای پخت و پز با بخار در دنیای معاصر از آنجایی شروع شد که تغذیه سالم بیشتر مورد توجه قرار گرفت. در واقع این روش پخت و پز نه تنها فواید زیادی دارد، بلکه طعم واقعی مواد خوراکی را نیز حفظ می‌کند تا شما بیشتر از آن لذت ببرید. روش آب پز هم سالم شناخته می‌شود، امّا طعم مواد وارد آب شده و اکثر افراد آب را دور می‌ریزند یا تبدیل کردن آن به سوپ، زمان بر است. در حالی که با بخار پز، در چند دقیقه خوراکی‌های شما آماده می‌شوند و طعم خود نیز حفظ می‌کنند.

پخت و پزی سالم با بخار پز نف

بخار پز نف به شما این امکان را می‌دهد تا عطر و طعم و بافت خوراکی را حفظ کنید. به کمک بخار پز نف مطمئن می‌شوید تمامی مواد مغذی حفظ شده و در عین حال، رطوبت کافی برای باقت‌های ظریف تامین می‌شود. به کمک این بخار پز انگلیسی این امکان فراهم می‌شود تا گوشت‌های آبدار، سبزیجات ترد و ماهی‌ها خوش طعم را تجربه کنید. حتی می‌توانید به کمک بخار پز نف، دسر و انواع برنج را تهیه نمایید.

انواع بخار پز نف وجود دارد که محبوب‌ترین آن گاز یا اون بخار پز نف است. این دستگاه‌ها مانند کوری عمل می‌کنند و تنها تفاوتشان آن است که غذا را با بخار می‌پزند. حتی هنگام گرم کردن غذا نیز عطر و طعم آن را حفظ خواهد کرد. اگر قصد دارید تا از وعده‌های غذایی مقوی و خوش طعم متنوع لذت ببرید، بخار پز نف را امتحان کنید؛ یک بخار پز کامل و کاربردی.

استفاده از آن بسیار آسان است. داخل ظرف یک لیتری مخفی، آب پر کنید و در طبقه‌های آن مواد خوراکی دلخواه خود را قرار دهید. زمان را مشخص کنید و سپس از یک غذای لذیذ لذت ببرید. در دفترچه راهنمای بخار پز نف نوشته شده برای هر مواد خوراکی چقدر زمان لازم خواهد بود. بعلاوه، بخار پز نف به صورت یک اون 18 اینچی است که در هر آشپزخانه‌ای جای می‌گیرد.

بخار پز گاگنا با مهندسی آلمانی

یک برند مشابه که می‌تواند چنین غذاهای خوشمزه و مقوی برای شما تهیه کنید، بخار پز گاگنا ساخت کشور آلمان است. همه ما کشور آلمان را به دلیل مهندسی حرفه‌ای می‌شناسیم. طراحی بخار پز گاگنا مقدرای متفاوت است. درهای آن از کنار بازشو هستند و مجهز به لوله کشی آب است. حالت‌های پخت متنوعی در اختیار شما قرار می‌دهد. حتی امکان گریل کردن نیز وجود دارد. یکی از قابلیت‌های بخار پز گاگنا که ممکن است آن را بپسندید، امکان تازه کردن (Refreshing) است. حتی اگر غذایی برای مدتی در یخچال مانده باشد، با این امکان، رطوبت خود را دوباره جذب کرده و خوش طعم می‌شود.

مهندسی بخار پز گاگنا به گونه‌ای است که بخار خارجی، آب را داغ می‌کند تا پختی سریع‌تر را تجربه کنید. همچنین در نمایشگر آن می‌توانتید سنسور تشخیص دمای گوشت را نیز فعال کنید. بخار پز گاگنا تا دمای 230 درجه سیلیسیوس می‌تواند انواع مواد غذایی را گریل یا بخار پز کند؛ انتخاب کاملا با شما است. امکانات مختلفی که در اختیار شما قرار می‌دهد کمک می‌کند تا خلاقیت خود را به کار گیرید و غذاهایی تازه را تجربه نمایید.

مقایسه بخار پز نف و بخار پز گاگنا

بخار پز نف و بخار پز گاگنا هر دو دارای تجهیزات ضد زنگ و مخصوص بخار و فشار بالا هستند. در بخار پز نف سرآشپز باید آب را اضافه کند؛ در بخار پز گاگنا شلنگ خروجی و ورودی وجود دارد. سینی‌های هر دو بخار پز ضد زنگ صاف و ضد زنگ حفره دار هستند. توری گریل و لوازم جانبی دیگر نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت. می‌توانید برای اطلاعات بیشتر از امکانات این محصولات، به صفحه هر محصول مراجعه کرده و مطالعه بفرمایید.

امکانات زیر، در هر دو مدل وجود دارد:

• امکان بخار پز و گریل در دمای دلخواه

• سنسور تشخیص دما

• دارای تجهیزات مناسب و حرفه‌ای برای بخار

• امکان تازه کردن غذاها

• مه پاشی یا بخار در احاطه کردن

• زمان بندی دلخواه

• روشنایی داخلی هالوژنی

همچنین در مورد بخار پز گاگنا باید بگوییم که درب به صورت لمسی باز می‌شود، این مورد هنگامی که بخواهید سینی بزرگی از مواد خوراکی را جا به جا کنید، کارایی بسیار خواهد داشت. همچنین به صورت توکار می‌توان آن را نصب نمود. بخار پز نف انگلیس نیز به صورت توکار قابل نصب است تا فضای کمتری از آشپزخانه را اشغال کند.

نتیجه گیری و جمع بندی

اگر قصد دارید تا رژیم غذایی سالمی را در پیش بگیرید، داشتن وسایل کاربردی کمک می‌کند تا سریع‌تر به این هدف دست پیدا کنید. بعلاوه، با حفظ عطر و طعم غذا کمک می‌کند تا بیشتر از غذا لذت ببرید. روش پخت با بخار همچنین کمک می‌کند تا مواد مغذی درون مواد خوراکی حفظ شود و در نتیجه ویتامین‌های لازم بدن تامین گردد. دو محصول بخار پز نف و بخار پز گاگنا آماده هستند تا شما را در این مسیر همراهی کنند؛ انتخابی سالم برای داشتن بدنی سالم.

BEAUTY IS
IN SIMPLICITY

برای مشاوره و بازدید از پروژه و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این مقاله چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.
REQUEST AND INITIAL VISIT

درخواست بازدید اولیه

جهت بازدید و برآورد هزینه خود توسط کارشناسان حرفه ای ما، فرم را تکمیل و ارسال نمایید.