×

خرید روشویی حمام

یکی از وسایلی که روزانه با آن سر و کار داریم و زیبایی آن تأثیر زیادی بر محیط دارد روشویی است. کیفیت این محصول با توجه به نیاز و استفاده روزمره نیز حائز اهیمت است. بسیاری از روشویی‌ ها هستند به دلیل جنس نامرغوب خیلی سریع شکل اولیه و تمیز خود را از دست می‌دهند.

همچنین روشویی از جمله وسایلی است که همه‌ی اعضای خانواده در طول روز با آن سرو کار دارند. همین امر موجب می‌شود تا اهمیت ارتفاع و ابعاد روشویی نیز مشخص شود. قطعاً هیچکسی دوست ندارد کودک خود را با سر آستین‌ های خیس و مرطوب بعد از هربار شست‌ و شوی دست و صورت خود، ببیند. در این صورت روشویی با ارتفاع زیاد برای خانه شما و یا مهد کودک و مدرسه‌ های ابتدایی مناسب نباشد.

طراحی روشویی حمام می‌تواند تغییر محسوسی در ظاهر حمام ایجاد کند. از آنجا که سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین اکسسوری حمام است، طراحی مناسب آن بسیار حائز اهمیت است و یکی از راه‌ های دستیابی به یک سرویس بهداشتی زیبا، استفاده از روشویی حمام با کیفیت مناسب است.

مهم نیست که اندازه‌ی سرویس بهداشتی شما چقدر است، چون انواع گوناگونی از روشویی وجود دارد که به راحتی می‌توانید از بین آن‌ها مدل مورد نظر خود را پیدا کنید. ویژگی اصلی این بخش اساسی سرویس بهداشتی، زیبایی و استحکام است.


انواع روشویی حمام


- روشویی دیواری

روشویی حمام دیواری دارای بدنه ی محکمی است که روی دیوار نصب می‌شود. این نوع روشویی مناسب فضا های بسیار کوچک و طراحی‌ های مینیمالیست است. لوله‌ کشی این روشویی‌ ها روکار و قابل مشاهده است و این ظاهر موجب ایجاد یک ظاهر روستایی در طراحی سرویس بهداشتی می‌شود. برای اینگونه روشویی حمام نمی‌توان از کابینت استفاده کرد. با این حال می‌تواند فضای مورد نیاز برای طراحی محل نگهداری وسایل ایجاد کند.روشویی حمام- روشویی پایه دار

روشویی حمام پایه‌ دار از یک ستون سرامیکی متصل به سینک تشکیل شده که لوله‌ ها را ‌می‌پوشاند. با وجود این نوع روشویی، فضایی برای نگهداری وسایل وجود نخواهد داشت.روشویی پایه دار- روشویی گوشه‌ ای

روشویی حمام گوشه‌ ای تقریبا مشابه روشویی دیواری است، اما برای گوشه‌ های اتاق طراحی شده است. این نوع روشویی گزینه‌ی بسیار مناسبی برای استفاده از فضای گوشه است چون این فضا ها اغلب بلااستفاده باقی ‌می‌مانند. این طرح نیز برای طراحی روشویی‌ های دو تکه مناسب است چون فضای نگهداری وسایل ندارد.روشویی گوشه‌ای- روشویی رومیزی

روشویی‌ های رومیزی یکی از بخش‌ های زیبا در سرویس بهداشتی است. در شرایطی که کمبود فضا وجود نداشته باشد، این روشویی یک طرح شیک برای سرویس بهداشتی خواهد بود. نصب این روشویی‌ ها آسان است و گزینه‌ی خوبی برای نصب شیرآلات چشمه‌ای و فواره‌ای است.


- روشویی بدون لبه

روشویی حمام بدون لبه، زیر سطح کانتر نصب می‌شود. به طوریکه لبه‌ی کانتر مرز های روشویی را ‌می‌پوشانند. این ویژگی باعث می‌شود که کانتر به راحتی تمیز شود. نصب این روشویی‌ ها قدری سخت‌تر از مدل‌ های دیگر است چون باید در یک حفره جا انداخته شود. لوله کشی این روشویی داخل کانتر انجام می‌شود.روشویی بدون لبه- روشویی لبه‌ دار

این نوع روشویی حمام دارای لبه‌ی اضافی است که کمک می‌کند بر روی سطح کانتر قرار بگیرد. نصب این روشویی‌ ها آسان است و نیازی به تغییرات اساسی در طراحی فضا نیست. روشویی‌ های لبه‌دار در طراحی‌های مدرن مورد استفاده قرار ‌می‌گیرند چون بسیار به روز هستند.

از معایب این نوع روشویی می‌توان به سختی تمیز کردن اشاره کرد. این نوع روشویی در شکل‌ ها و جنس‌ های متنوعی وجود دارند که کمک می‌کند به راحتی با سایر بخش‌ های طرح فضا هماهنگ شود.


روشویی لبه‌دار
- روشویی کاسه‌ ای

روشویی‌ های کاسه‌ ای به زیبایی بر روی سطح کانتر قرار ‌می‌گیرند. ویژگی این نوع روشویی این است که در زمان مسواک زدن و شستشوی صورت لازم نیست زیاد خم شوید. این روشویی یکی از مدل‌ های مدرن طراحی فضای سرویس بهداشتی است. معمولاً این نوع روشویی حمام با شیرآلات دیواری نصب ‌می‌شوند تا نصبیات آن با کانتر پوشانده شود.روشویی کاسه‌ای
- روشویی کنسولی

روشویی حمام کنسولی ترکیبی از روشویی دیواری و پایه‌ دار است. لوله کشی‌ ها در این نوع روشویی کاملاً مشخص است و لگن با دو یا چهار پایه نگه داشته شده است. در بیشتر مواقع، پایه‌ها از جنس فلز و برخی دیگر سرامیکی یا چینی هستند.

برای طراحی شیک‌ تر این روشویی‌ ها، شیرآلات از مواد هم جنس با پایه‌ ها استفاده ‌می‌شود. در برخی انواع نیز در پایه‌ ها نگهدارنده ی حوله برای آسانی مصرف تعبیه می‌شود.


روشویی کنسولی

جنس انواع روشویی حمام


- استیل ضد زنگ

روشویی‌ های استیل زنگ نمی‌زنند و بسیار بادوامند. ویژگی مهم دیگر این روشویی‌ ها راحتی تمیز کردن آن‌ هاست. به دلیل قابل بازیافت بودن آن‌ها، قیمت مناسبی داشته و دوستدار محیط زیستند. این روشویی‌ ها بسیار سبکند و بعد از هر تمیز کاری حالت درخشانی پیدا می‌کنند.


- سرامیک

سرامیک از متداول‌ ترین مواد مورد استفاده در ساخت روشویی حمام است. سهولت تمیز کردن به دلیل سطح ضد لک مانع از ایجاد کثیفی‌ های عمیق می‌شود که قابل پاک‌ سازی نباشد. روشویی‌ های سرامیکی قدری شکننده‌اند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند، اما از طراحی زیبایی برخوردارند.


- رزین

در ساخت برخی روشویی‌ ها از رزین استفاده می‌شود. این نوع روشویی‌ ها امکان ارائه‌ی رنگ و طرح مورد نظر را دارند و در برابر خط و خش و لکه نیز مقاومند. و رنگ آن‌ ها برای مدت طولانی باقی ‌می‌ماند. این نوع روشویی‌ ها قابل شخصی سازی‌اند اما هزینه‌ی بالایی دارند.


- شیشه

شیشه‌ های حرارت دیده با دوامند و مقاومت مناسبی دارند. این نوع روشویی‌ ها درانواع شفاف، نیمه شفاف و مات و در رنگ‌ های متنوع تهیه ‌می‌شوند. آب با سختی بالا به راحتی بر این نوع روشویی‌ ها لک ایجاد می‌کند اما این لک‌ ها به راحتی پاک ‌می‌شوند.


- چوب

روشویی‌ های چوبی معولاً در طراحی‌ های مدرن مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، اما گزینه‌ی مناسبی برای طرح‌ های سنتی و قدیمی هستند. این روشویی‌ ها از چوب سخت درختان استوایی بنام ساج تهیه ‌می‌شوند و از روغن طبیعی بر روی آن استفاده می‌شود تا آن را در برابر آب مقاوم کند.

فضای حمام و سرویس بهداشتی باید آرامش بخش و زیبا باشد. در همین راستا، انتخاب یک روشویی حمام می‌تواند در برخی موارد سخت باشد، چون عوامل بسیاری چون هزینه، فضای سرویس بهداشتی، طراحی سایر اتاق‌ ها باید در هنگام این انتخاب در نظر گرفته شود.

همچنین برای نصب روشویی باید در نظر گرفت که نصب برخی از انواع آن‌ ها قدری پیچیده است و شاید نیاز به کمک گرفتن از یک متخصص داشته باشد. از آنجا که روشویی حمام تأثیر چشم‌گیری در زیبایی شناسی و آسودگی مصرف کننده از سرویس بهداشتی دارد، در هنگام خرید روشویی حمام باید دقت به خرج داد تا محصول با کیفیت، زیبا و بادوا‌می تهیه نمود.برای کسب اظلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت سینا ایرانی زاده تماس بگیرید.

ما در مجموعه سینا ایرانی زاده درباره محصولات میز مقاوم حیاطی هم توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.

BEAUTY IS
IN SIMPLICITY

برای مشاوره و بازدید از پروژه و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این مقاله چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.
REQUEST AND INITIAL VISIT

درخواست بازدید اولیه

جهت بازدید و برآورد هزینه خود توسط کارشناسان حرفه ای ما، فرم را تکمیل و ارسال نمایید.