×

بررسی انواع شومینه مدرن و سنگی

در این مقاله از سایت سینا ایرانی زاده درباره شومینه مدرن توضیح دادیم همراه ما باشید.


شومینه مدرن

شومینه یا هیمه‌ سوز سازه‌ ای به شکل محفظه و آتشدان بوده و برای مهار آتش طراحی شده است. از شومینه‌ ها به جهت گرمایش محیط بهره برده می‌شود. اولین شومینه‌ ها هنگامی که خانه‌ ها و قلعه‌ های قرون وسطایی مجهز به دودکش برای انتقال دود شدند، ایجاد شد.

خیلی زود تجربه نشان داد که این شکل از سیستم‌ های گرمایشی بسیار کارآمدتر از آتشدان‌ های باز بوده و هدر رفت انرژی کمتری در بازتابش گرما به اطراف دارند. شومینه‌ های اولیه از سنگ ساخته شده بودند و سوخت آن‌ ها عمدتاً چوب و هیزم بود. اما امروزه علاوه بر شومینه سنگی، شومینه‌ های مدرنی با سوخت‌ های جدید طراحی و ساخته می‌شوند که دارای نمایی بسیار زیبا و جذاب است و برای تمامی علاقه‌ مندان به زیبایی دکوراسیون محیط پیشنهاد می‌گردد.

شومینه‌ های سنگی و امروزه شومینه‌ های مدرن علاوه بر گرم کردن اتاق و ساختمان، محیط آرامش بخشی را ایجاد می‌کنند و نقش بسیار پر رنگی به عنوان یکی از عناصر معماری در طراحی و دکوراسیون داخلی خانه دارند. به نحوی که امروزه طاقچه بالای شومینه‌ ها کانون توجه دکوراسیون داخلی بوده و آن را به یکی از اهداف طراحی داخلی، توسط هنرمندان برجسته تبدیل کرده است. انواع مختلف شومینه‌ ها هم در دکوراسیون مدرن و هم در دکوراسیون سنتی قابل استفاده بوده و با توجه به جنس خود و این‌که از چه سوختی استفاده می‌کنند، دسته‌ بندی می‌شوند.


انواع شومینه مدرن

بر اساس ظاهر و متریال ساخت بر اساس سوخت

شومینه سنگی شومینه هیزمی

شومینه چدنی شومینه گازی

شومینه شیشه‌ ای شومینه برقی (غالبا شومینه‌ های مدرن در این دسته قرار می‌گیرند)

شومینه آجری شومینه الکلی

شومینه کاشی سرامیک

شومینه بتنی

شومینه مرمری

شومینه چوبی

هر کدام از این شومینه‌ ها دارای مزایا و معایبی هستند. برای مثال شومینه‌ های مدرن برقی، در بازدهی گرما عملکرد خیره‌ کننده‌ ای دارند، اما هزینه‌ های طراحی و نصب نسبتاً بالایی داشته و در ادامه هزینه برق مصرفی را نیز به طور قابل توجهی افزایش می‌دهند.


شومینه در خانه و لوازم جانبی آن

تعداد بسیاری از لوازم جانبی برای شومینه‌ ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از ابتدا این لوازم و وسایل نیز همانند شومینه جزو موارد تزئینی به شمار می‌رفته است. این ابزار شامل:

• پوکر

• دم

• انبر

• بیلچه

• برس

• پایه نگهداری ابزار

است و سایر لوازم جانبی به صورت گسترده‌ تر می‌تواند شامل سبد های چوبی، ست‌ های همدم، سطل‌ های زغال سنگ و هیزم و موارد دیگر باشد.


نکات ایمنی در استفاده از شومینه

• مواد اشتعال‌ زا را از شومینه‌ ها دور نگه دارید و هیزم‌ ها را در جایی مناسب انبار کنید.

• وقتی شومینه روشن است از صفحه‌ یا شبکه‌ ای آهنی به منظور جلوگیری از پخش شدن خاکستر در فضای خانه و رخداد اتفاقات غیر مترقبه استفاده کنید.

• با شروع فصل سرما و هنگام استفاده آغازین از شومینه حتما عملکرد کپسول آتش‌ نشانی‌ تان را وارسی کرده و مجرای تخلیه دود و دودکش را بازبینی کنید.

• هر ماه هشدار دهنده‌ های دود و دودکش را آزمایش کنید.

• در نظر داشته باشید که ابزار شومینه‌ ها حسابی داغ می‌شوند بنابراین چنانچه در خانه کودک دارید از موانعی بر سر راه شومینه برای پیشگیری از سوختگی قرار دهید.


شومینه مدرنطراحی و بنای شومینه‌ ها از سنگی تا مدرن

در هنگام طراحی و بنای شومینه‌ ها در ساختمان خود نکاتی وجود دارند که دقت به آن‌ ها ضروری است. به عنوان مثال به طرح نهایی شومینه و تطبیق آن با سبک دکوراسیون ساختمان به منظور ایجاد هارمونی و نظم محیطی دقت کنید. هزینه سوخت مصرفی شومینه نظیر گاز و برق در شومینه‌ های مدرن مورد توجه قرار گیرد.

بسیاری از مشتری‌ ها اغلب در هنگام ساخت خانه جدید خود یا در مراحل بازسازی یک ساختمان با چالش نصب کردن یا نصب نکردن شومینه رو به رو می‌شوند. علاوه بر این در بسیاری از مواقع ممکن است به دلیل تغییر دکوراسیون منزل تصمیم بگیرید که شومینه سنگی خود را به شومینه مدرن برقی تغییر دهید.

در این راستا برای انجام اصولی کارهایتان، طراحان سایت ما با بهره‌گیری از بهترین متریال‌ های موجود در بازار، بدون اغراق، اشکال و الگو های مدرن و بی‌نظیری را مطابق با سلیقه‌ی شما طراحی می‌کند و نصب شومینه را به عهده می‌گیرند. متخصصین ما با در نظر گرفتن نیاز های شما، حتی اگر شومینه‌ ها فقط از بعد زیبایی برایتان مهم هستند و می‌خواهید داخل‌ شان شمع روشن کنید، بهترین طراحی را انجام می‌دهند.

علاوه بر ضرورت طراحی به روز دکوراسیون، اجرا و بنای صحیح شومینه‌ ها نیز از اهمیت مربوط به خود برخوردار است. در همین چارچوب پس از انجام خرید توسط مشتری و کسب رضایت وی در طراحی شماتیک دکوراسیون شومینه، نصاب‌ های مجرب و حرفه‌ ای ما اقدام به پیاده‌ سازی طراحی مزبور می‌نمایند.

متخصصین نصب اغلب صفر تا صد اجرای شومینه‌ ها از سنگی گرفته تا شومینه مدرن را خودشان به عهده می‌گیرند. به طور کلی خدماتی که متخصصین ما برای نصب ارائه می‌دهند، شامل: تعیین بهترین مکان استقرار شومینه، تعیین متریال‌ های مورد نیاز برای اجرا، آماده‌ سازی محل اجرای پروژه بر اساس نقشه، مشخص نمودن محل دودکش و اجرای عملیات بنایی و همچنین در صورت نیاز اجرای دیوار برای جای گذاری شومینه، است.


هزینه‌های طراحی و نصب شومینه

به هنگام تصمیم برای خرید یک شومینه مناسب منزل خود، علاوه بر در نظر گرفتن دکوراسیون فضا، متراژ آن و سلیقه خود، توجه به میزان بودجه‌ ای که برای این کار در نظر گرفته‌اید نیز حائز اهمیت است.

در سراسر کشور مراکز و نمایندگی‌ های بسیاری در حوزه فروش و خدمات مربوط به شومینه مشغول به فعالیت هستند. سایت ما نیز با رعایت انصاف در قبال مشتریان گرامی به این مهم مشغول است.

هزینه‌ های مربوط به طراحی بسته به اینکه شومینه سنگی یا حتی شومینه مدرن را سفارش می‌دهید متفاوت خواهد بود. علاوه بر این هزینه نصب شومینه نیز به عوامل مختلفی بستگی داشته و متغیر است.

برای اینکه برآورد دقیق‌ تری در هزینه پیاده‌ سازی شومینه در ساختمان خود داشته باشید نیاز است که قیمت مواد و مصالح مورد نیاز در ساخت شومینه را نیز در نظر داشته باشید.


عوامل تأثیر گذار بر روی قیمت نصب شومینه

• نوع شومینه طراحی شده

• اندازه شومینه طراحی شده

• سادگی یا پیچیدگی طراحی شومینه

• مواد مورد استفاده در ساخت شومینه

• نیاز یا عدم نیاز به زیر سازی هنگام اجرای شومینه

هر یک از عوامل مذکور تأثیری مستقیم بر روی هزینه اجرای شومینه دارد. لازم به ذکر است که همکاران ما علاوه بر طراحی، نصب و راه‌ اندازی به تعمیر و بازسازی شومینه‌ ها نیز متعهد هستند.

BEAUTY IS
IN SIMPLICITY

برای مشاوره و بازدید از پروژه و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این مقاله چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.
REQUEST AND INITIAL VISIT

درخواست بازدید اولیه

جهت بازدید و برآورد هزینه خود توسط کارشناسان حرفه ای ما، فرم را تکمیل و ارسال نمایید.