×

تجهیزات ریلی داخل کابینت و کاربرد آن

در این مقاله از سایت سینا ایرانی زاده درباره تجهیزات بین کابینت توضیح دادیم همراه ما باشید.

آیا از بهم ریختگی آشپزخانه و کابینت‌ ها کلافه شده‌اید؟ آیا از اینکه باید دنبال یک چیز کوچک یا یکی از ابزار آشپزخانه بگردید خسته شده‌اید؟ آیا جای کافی برای قرار دادن قابلمه‌ ها و در های آن‌ ها ندارید؟ و یا اینکه فضای ذخیرۀ آذوغه اضافی یا شوینده‌ ها در آشپزخانه شما وجود ندارد؟

احتمالاً شما هم با این مشکلات مواجهه شده و دلتان می‌خواهد با اینکه همه چیز در دسترس است، اما همه چیز سر و سامان و نظم و ترتیب داشته باشد تا هم فضای کافی برای کار در آشپزخانه را داشته باشید و هم از زیبایی و خلوتی آشپزخانه لذت برده و راحت هر چیزی را بیابید. مضاف بر اینکه با نظم و ترتیب آشپزخانه، تمیز کردن و نظافت آشپزخانه و فضای باز آشپزخانه برای شما راحت‌ تر است.

امروزه با طراحی تجهیزات ریلی داخل کابینت و قفسه‌ ها، کابینت‌ ها و کشو هایی که به بخش‌ های مختلف تقسیم‌ بندی شده، همچنین استفاده از تجهیزات کابینت کاربردی و مدرن، همه چیز آسان، شیک، مرتب و قابل‌ دسترس شده است. با ما باشید تا با هم بیشتر در این باره بدانیم.کارشناسان شرکت ایرانی زاده شما را در این زمینه راهنمایی می کنند.


تجهیزات کابینت

امروزه بسیاری از طراحان سعی بر این دارند که از فضا های موجود در خانه، خصوصاً آشپزخانه به صورت بهینه استفاده کنند تا آسایش و آرامش لازم و مدنظر افراد خانواده تأمین شده و تکنولوژی و دانش و نکات زیبایی‌ شناسی و اصولی در طراحی داخلی خانه به خدمت درآمده و بهترین نتیجه عاید و حاصل شود.

آشپزخانه‌ ها که در زندگی مدرن اکنون، صرفاً مکانی برای پخت و پز و شست‌ و‌ شور نیستند، فضایی برای دور هم جمع نشستن افراد خانواده و تجربه لذت دلچسب غذا خوردن در کنار یکدیگر هستند. لذا در بسیاری از موارد با وجود فضای مناسب آشپزخانه تبدیل به قلب خانه شده و کوچک و بزرگ وقت زیادی را در آشپزخانه و در اطراف میز یا کانتر می‌گذرانند.

بدین جهت به هم ریختگی یا شلوغی فضای آشپزخانه، لزوم سر و سامان دادن به لوازم و تجهیزات آشپزخانه و استفاده از تمام فضا های موجود برای نگهداری و چیدمان وسایل را بیشتر از پیش مطرح کرده است.

یکی از روش‌ های رسیدن به این هدف، استفاده از تجهیزات کابینت است؛ تجهیزاتی مانند تجهیزات ریلی داخل کابینت و تجهیزات بین کابینت.تجهیزات کابینت


انواع تجهیزات ریلی داخل کابینت

تجهیزات ریلی داخل کابینت انواع گوناگونی دارند که برای مقاصد گوناگون در کابینت‌ ها تعبیه شده و استفاده می‌شوند.

سبد های U شکل که برای فضا هایی مانند زیر سینک مناسب هستند که بهترین نوع استفاده را از این فضا به دست می‌دهند.

سبد های چرخشی که مانند گنجه یا کمد های چند طبقه در داخل کابینت نصب شده و مناسب نگهداری انواع مواد غذایی، شوینده، ظروف و لوازم کوچک‌تر هستند که مناسب ذخیره نیز هستند.

عموماً دسترسی به انتهای طبقات همیشه مشکل‌ ساز است؛ به همین دلیل، سبد ها، طبقات یا قفسه‌ های لغزنده به خارج که به راحتی با باز شدن در کابینت به خارج کشیده می‌شوند مشکل را حل کرده و برای نگهداری ظروف، لوازم یا موادی مانند پاکت‌ها و بسته‌ بندی‌ های مواد غذایی مناسب هستند.

سبد های بزرگتر که به صورت چرخشی یا کشیدنی به بیرون می‌آیند و بیشتر در طبقات پایین کابینت نصب شده و مناسب نگهداری سیب‌ زمینی و پیاز، شوینده‌ ها و تجهیزات آشپزخانه هستند.

سبد های لغزنده‌ ای که مانند طبقه عمل کرده و مناسب نگهداری قابلمه‌ ها در دو طبقه با محل مخصوص نگهداری درب قابلمه‌ ها هستند و مشکل قرار گرفتن قابلمه‌ ها درون طبقات را حل می‌کنند.

سطل‌ های تک و دو قلویی که دارای ریل بوده و به راحتی بیرون کشیده می‌شوند و برای جمع‌ آوری زباله در دو نوع‌ تر و خشک مناسب هستند و جمع‌ آوری زباله در حین انجام آشپزی را به سهولت ممکن می‌سازند.

طبقات و سبد های مناسب کابینت‌ های کنج و گوشه که در اکثر موارد جای دادن و دسترسی به لوازم و وسایل داخل آن‌ ها بسیار دشوار است و به این ترتیب به راحتی می‌توان از آن فضاها نیز استفاده کرد. البته قابل ذکر است که این طبقات و سبدها در سه شکل؛ سبد و طبقه تک، سبد و طبقه دوتایی و یونیت قابل نصب هستند.

همچنین سطل‌ های جداگانه‌ای برای نگهداری موادی مانند برنج در کابینت محل مناسبی هستند.

و سبد های باریک و پرکاربردی که به عنوان تجهیزات بین کابینت، در فضا های بسیار باریک تجهیزات بین کابینت‌ ها نصب می‌شوند و بیشتر حالت کابینت سوپری دارند و مناسب نگهداری شیشه‌ ها و بطری‌ های کوچک هستند.

اما صفحاتی که روی درب کابینت در داخل نصب شده و مناسب نگهداری انواع لوازم هستند و به راحتی لوازم روی آن‌ها آویزان می‌شوند.

حتماً همیشه با طبقات بالایی کابینت و گذاشتن و برداشتن وسایل از آن‌ ها مشکل داشته‌اید. این مشکل را طبقات و سبد های جک‌دار که به راحتی پایین، بالا و خارج آمده و از نوع تجهیزات ریلی داخل کابینت کاربردی و جذاب هستند حل کرده‌ و استفاده از این طبقات را آسان کرده‌اند. خصوصاً برای نگهداری ادویه‌جات و ظرف‌ های مربوط به آن‌ها.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تجهیزات داخل کمد اتاق خواب به این صفحه مراجعه کنید.


تجهیزات ریلی داخل کابینت
کشو ها و جداکننده‌ های نصب شده در آن ها

حتما همه شما کشو های درهم و به هم ریختۀ آشپزخانه را که باید کلی به دنبال یک وسیلۀ خاص در آن گشت دیده‌اید و شاید فکر کرده باشید اگر کشو نباشد چه می‌شود، یا اینکه چطور می‌شود کشوها را سر و سامان داد. امروزه با پیشرفت طراحی و امکان استفادۀ بهینه از تمام فضاها، کشوهای آشپزخانه با عمق و اندازه‌ های متفاوت یکی از بهترین تجهیزات ریلی داخل کابینت محسوب می‌شوند.

با امکان بخش‌ بندی کشو های بزرگ و تقسیم آن‌ ها به قسمت‌ های کوچک‌تر، قرار دادن سبد های کوچک در داخل کشو و یا حتی قرار گرفتن دو کشو در سایز متفاوت و در دو طبقه داخل یک کشوی بزرگتر به راحتی امکان نگهداری و در عین حال جدا کردن لوازم و تجهیزات و قاشق و چنگال‌ها و دیگر لوازم مورد نظر وجود دارد و کشوها یکی از تجهیزات کابینت محسوب می‌شوند که مناسب و کاربردی هستند.

حتی در داخل کشوها سطل‌ها و باکس‌هایی جاگذاری می‌شود که فضای مناسب برای نگهداری انواع مواد غذایی و هر گونه وسیله و موادی که دلخواه شما است را در اختیارتان قرار می‌دهد. همچنین نصب سطل‌های زباله‌ای که به صورت ریلی و به شکل کشویی بیرون کشیده می‌شوند که ممکن است یک، دو یا چند بخش باشند.

کلام آخر اینکه طراحی دقیق، کاربردی و زیبا می‌تواند به زندگی شما زیبایی، شادی و رضایتمندی ببخشد. استفاده از اکسسوری کابینت آشپزخانه و تجهیزات با کیفیت و انجام دقیق و اصولی طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه، فضایی را برای شما طراحی می‌کند که مرتب، تمیز، آرامش‌بخش و شادی‌آفرین است.

BEAUTY IS
IN SIMPLICITY

برای مشاوره و بازدید از پروژه و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این مقاله چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.
تجربه و نظر کاربران :

کاربر مهمان : برای تجهیزات ریلی داخل کابینت چقدر جا لازمه

پشتیبانی : سلام برای کسب اطلاعات درباره تجهیزات ریلی داخل کابینت با کارشناسان ما تماس بگیرید

REQUEST AND INITIAL VISIT

درخواست بازدید اولیه

جهت بازدید و برآورد هزینه خود توسط کارشناسان حرفه ای ما، فرم را تکمیل و ارسال نمایید.