×

تجهیزات ریلی داخل کابینت و کاربرد آن

آیا از بهم ریختگی آشپزخانه و کابینت‌ها کلافه شده‌اید؟ آیا از اینکه باید دنبال یک چیز کوچک یا یکی از ابزار آشپزخانه بگردید خسته شده‌اید؟ آیا جای کافی برای قرار دادن قابلمه‌ها و درهای آن‌ها ندارید؟ و یا اینکه فضای ذخیرۀ آذوغه اضافی یا شوینده‌ها در آشپزخانه شما وجود ندارد؟

احتمالاً شما هم با این مشکلات مواجهه شده و دل‌تان می‌خواهد با اینکه همه چیز در دسترس است، اما همه چیز سر و سامان و نظم و ترتیب داشته باشد تا هم فضای کافی برای کار در آشپزخانه را داشته باشید و هم از زیبایی و خلوتی آشپزخانه لذت برده و راحت هر چیزی را بیابید. مضاف بر اینکه با نظم و ترتیب آشپزخانه، تمیز کردن و نظافت آشپزخانه و فضای باز آشپزخانه برای شما راحت‌تر است.

امروزه با طراحی تجهیزات ریلی داخل کابینت و قفسه‌ها، کابینت‌ها و کشوهایی که به بخش‌های مختلف تقسیم‌بندی شده، همچنین استفاده از تجهیزات کابینت کاربردی و مدرن، همه چیز آسان، شیک، مرتب و قابل‌دسترس شده است. با ما باشید تا با هم بیشتر در این باره بدانیم.

تجهیزات کابینت

امروزه بسیاری از طراحان سعی بر این دارند که از فضاهای موجود در خانه، خصوصاً آشپزخانه به صورت بهینه استفاده کنند تا آسایش و آرامش لازم و مدنظر افراد خانواده تأمین شده و تکنولوژی و دانش و نکات زیبایی‌شناسی و اصولی در طراحی داخلی خانه به خدمت درآمده و بهترین نتیجه عاید و حاصل شود.

آشپزخانه‌ها که در زندگی مدرن اکنون، صرفاً مکانی برای پخت و پز و شست‌و‌شور نیستند، فضایی برای دور هم جمع نشستن افراد خانواده و تجربه لذت دلچسب غذا خوردن در کنار یکدیگر هستند. لذا در بسیاری از موارد با وجود فضای مناسب آشپزخانه تبدیل به قلب خانه شده و کوچک و بزرگ وقت زیادی را در آشپزخانه و در اطراف میز یا کانتر می‌گذرانند.

بدین جهت به هم ریختگی یا شلوغی فضای آشپزخانه، لزوم سر و سامان دادن به لوازم و تجهیزات آشپزخانه و استفاده از تمام فضاهای موجود برای نگهداری و چیدمان وسایل را بیشتر از پیش مطرح کرده است.

یکی از روش‌های رسیدن به این هدف، استفاده از تجهیزات کابینت است؛ تجهیزاتی مانند تجهیزات ریلی داخل کابینت و تجهیزات بین کابینت.

انواع تجهیزات ریلی داخل کابینت

تجهیزات ریلی داخل کابینت انواع گوناگونی دارند که برای مقاصد گوناگون در کابینت‌ها تعبیه شده و استفاده می‌شوند.

 سبدهای U شکل که برای فضاهایی مانند زیر سینک مناسب هستند که بهترین نوع استفاده را از این فضا به دست می‌دهند.

 سبدهای چرخشی که مانند گنجه یا کمدهای چند طبقه در داخل کابینت نصب شده و مناسب نگهداری انواع مواد غذایی، شوینده، ظروف و لوازم کوچک‌تر هستند که مناسب ذخیره نیز هستند.

 عموماً دسترسی به انتهای طبقات همیشه مشکل‌ساز است؛ به همین دلیل، سبدها، طبقات یا قفسه‌های لغزنده به خارج که به راحتی با باز شدن در کابینت به خارج کشیده می‌شوند مشکل را حل کرده و برای نگهداری ظروف، لوازم یا موادی مانند پاکت‌ها و بسته‌بندی‌های مواد غذایی مناسب هستند.

 سبدهای بزرگتر که به صورت چرخشی یا کشیدنی به بیرون می‌آیند و بیشتر در طبقات پایین کابینت نصب شده و مناسب نگهداری سیب‌زمینی و پیاز، شوینده‌ها و تجهیزات آشپزخانه هستند.

 سبدهای لغزنده‌ای که مانند طبقه عمل کرده و مناسب نگهداری قابلمه‌ها در دو طبقه با محل مخصوص نگهداری درب قابلمه‌ها هستند و مشکل قرار گرفتن قابلمه‌ها درون طبقات را حل می‌کنند.

 سطل‌های تک و دو قلویی که دارای ریل بوده و به راحتی بیرون کشیده می‌شوند و برای جمع‌آوری زباله در دو نوع‌تر و خشک مناسب هستند و جمع‌آوری زباله در حین انجام آشپزی را به سهولت ممکن می‌سازند.

 طبقات و سبدهای مناسب کابینت‌های کنج و گوشه که در اکثر موارد جای دادن و دسترسی به لوازم و وسایل داخل آن‌ها بسیار دشوار است و به این ترتیب به راحتی می‌توان از آن فضاها نیز استفاده کرد. البته قابل ذکر است که این طبقات و سبدها در سه شکل؛ سبد و طبقه تک، سبد و طبقه دوتایی و یونیت قابل نصب هستند.

 همچنین سطل‌های جداگانه‌ای برای نگهداری موادی مانند برنج در کابینت محل مناسبی هستند.

 و سبدهای باریک و پرکاربردی که به عنوان تجهیزان بین کابینت، در فضاهای بسیار باریک بین کابینت‌ها نصب می‌شوند و بیشتر حالت کابینت سوپری دارند و مناسب نگهداری شیشه‌ها و بطری‌های کوچک هستند.

 اما صفحاتی که روی درب کابینت در داخل نصب شده و مناسب نگهداری انواع لوازم هستند و به راحتی لوازم روی آن‌ها آویزان می‌شوند.

 حتماً همیشه با طبقات بالایی کابینت و گذاشتن و برداشتن وسایل از آن‌ها مشکل داشته‌اید. این مشکل را طبقات و سبدهای جک‌دار که به راحتی پایین، بالا و خارج آمده و از نوع تجهیزات ریلی داخل کابینت کاربردی و جذاب هستند حل کرده‌ و استفاده از این طبقات را آسان کرده‌اند. خصوصاً برای نگهداری ادویه‌جات و ظرف‌های مربوط به آن‌ها.

کشوها و جداکننده‌های نصب شده در آنها

حتما همه شما کشوهای درهم و به هم ریختۀ آشپزخانه را که باید کلی به دنبال یک وسیلۀ خاص در آن گشت دیده‌اید و شاید فکر کرده باشید اگر کشو نباشد چه می‌شود، یا اینکه چطور می‌شود کشوها را سر و سامان داد. امروزه با پیشرفت طراحی و امکان استفادۀ بهینه از تمام فضاها، کشوهای آشپزخانه با عمق و اندازه‌های متفاوت یکی از بهترین تجهیزات ریلی داخل کابینت محسوب می‌شوند.

با امکان بخش‌بندی کشوهای بزرگ و تقسیم آن‌ها به قسمت‌های کوچک‌تر، قرار دادن سبدهای کوچک در داخل کشو و یا حتی قرار گرفتن دو کشو در سایز متفاوت و در دو طبقه داخل یک کشوی بزرگتر به راحتی امکان نگهداری و در عین حال جدا کردن لوازم و تجهیزات و قاشق و چنگال‌ها و دیگر لوازم مورد نظر وجود دارد و کشوها یکی از تجهیزات کابینت محسوب می‌شوند که مناسب و کاربردی هستند.

حتی در داخل کشوها سطل‌ها و باکس‌هایی جاگذاری می‌شود که فضای مناسب برای نگهداری انواع مواد غذایی و هر گونه وسیله و موادی که دلخواه شما است را در اختیارتان قرار می‌دهد. همچنین نصب سطل‌های زباله‌ای که به صورت ریلی و به شکل کشویی بیرون کشیده می‌شوند که ممکن است یک، دو یا چند بخش باشند.

کلام آخر اینکه طراحی دقیق، کاربردی و زیبا می‌تواند به زندگی شما زیبایی، شادی و رضایتمندی ببخشد. استفاده از مواد و تجهیزات با کیفیت و انجام دقیق و اصولی طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه، فضایی را برای شما طراحی می‌کند که مرتب، تمیز، آرامش‌بخش و شادی‌آفرین است.

BEAUTY IS
IN SIMPLICITY

برای مشاوره و بازدید از پروژه و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این مقاله چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.
تجربه و نظر کاربران :

کاربر مهمان : برای تجهیزات ریلی داخل کابینت چقدر جا لازمه

پشتیبانی : سلام برای کسب اطلاعات درباره تجهیزات ریلی داخل کابینت با کارشناسان ما تماس بگیرید

REQUEST AND INITIAL VISIT

درخواست بازدید اولیه

جهت بازدید و برآورد هزینه خود توسط کارشناسان حرفه ای ما، فرم را تکمیل و ارسال نمایید.