×

کابینت نئو کلاسیک سفید و شیک در طرح های رومی و تمام چوب

سبک نئوکلاسیک به عنوان یکی از محبوب‌ترین سبک‌های معماری، به قرن ۱۸ باز می‌گردد که به تلفیق عناصر مدرن با ویژگی‌های کلاسیک می‌پردازد. نئوکلاسیک‌ها خطوط مرتب و پیوسته، بزرگی ابعاد ساختمان‌ها، ظاهر منظم و ساده، ستون‌های مستقل را از ویژگی‌های خود می‌دانند و برای هر قسمت ساختمان، شخصیت جداگانه‌ای در نظر می‌گیرند.

آشپزخانه رکن مهمی برای خانم خانه است؛ چراکه مدت زمان زیادی را در این محیط سپری می‌کند و بنابراین زیبایی و جذابیت آن می‌تواند به خوشحالی و روحیه مناسب او کمک کند. طراحی این فضا به عناصر متعددی بستگی دارد که کابینت‌ها نقش زیادی در این امر، ایفا می‌کنند. اگر به دنبال یک آشپزخانه ساده و در عین حال سنتی هستید، دکوراسیون نئوکلاسیک، کابینت نئوکلاسیک براق، کابینت نئو کلاسیک طرح‌دار و یا کابینت نئوکلاسیک رومی گزینه مناسبی برای شما است که در آن از سبک کلاسیک در پیوند با فضای مدرن استفاده می‌شود.


کابینت نئوکلاسیک چیست؟


کابینت نئوکلاسیک، نسل جدید در طراحی آشپزخانه با ویژگی‌ها و چهارچوب کاملاً مدرن اما با ظاهر کلاسیک، نمایی مدرن و لوکس ایجاد می‌کند. بنابراین انتخاب مناسبی برای کسانی است که به تلفیق سبک کلاسیک و مدرن علاقه‌ دارند.

کابینت‌های نئوکلاسیک، به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا هم نقاط مثبت کابینت‌های مدرن و کلاسیک را پوشش دهد و هم از نکات منفی آن‌ها دوری کنند.

تأکید این نوع کابینت‌ها بر ظرافت و سادگی همراه با لوکس بودن، باعث می‌شود تا سالیان متمادی، از دیدن آنها خسته و آزرده خاطر نشوید چراکه از طراحی‌های پرکار و شلوغ کابینت‌های کلاسیک در آن خبری نیست و طرح‌های ساده بر روی آن ایجاد می‌شود.

کابینت‌ آشپزخانه لوکس نئوکلاسیک به لحاظ ویژگی ظاهری، به طور معمول بلندتر از کابینت‌های کلاسیک و قدرت انتخاب رنگ در آن نامحدود است، اما بهترین و پرکاربردترین رنگ‌ها کابینت نئوکلاسیک سفید و طوسی است.


تفاوت کابینت کلاسیک با نئوکلاسیک


برای ساخت کابینت از مصالح مختلفی استفاده می‌شود. کابینت‌های کلاسیک معمولاً از جنس چوب طبیعی و بسیار پرهزینه و گران قیمت هستند. از ویژگی‌های دیگر کابینت‌های کلاسیک می‌توان به تزیینات و ابزارهای بسیار زیاد، درب‌های کنده کاری شده، سر ستون و دستگیره‌های زیبا اشاره کرد.

کابینت‌ در سبک نئوکلاسیک نیز معمولاً از جنس چوب طبیعی است که با رنگ سفید یا طوسی پوشانده می‌شود اما از نظر تزیینات به سمت سادگی و مدرن بودن پیش می‌رود و از طراحی‌های پرکار و پر زرق و برق خبری نیست. بنابراین هزینۀ کمتری نسبت به کابینت‌های کلاسیک دارد. علاوه بر چوب طبیعی، می‌توان از ام دی اف ابزار خورده توسط دستگاه CNC نیز برای ساخت کابینت نئوکلاسیک شیک استفاده کرد.

بالا بودن هزینه‌های کابینت کلاسیک، باعث شده امروزه نوع دیگری کابینت به نام ممبران در بازار عرضه شود که از نظر ظاهر کاملاً شبیه به کابینت کلاسیک بوده ولی به لحاظ جنس دارای کیفیت پایین‌تر و به لحاظ هزینه نیز، ارزان‌تر است و برای سبک‌های کلاسیک و مجلل‌تر استفاده می‌شود.


انواع متریال مورد استفاده در کابینت‌های نئوکلاسیک


کابینت‌های با بدنه فلزی، ورق‌های ملامینه، ام دی اف، ‌های گلاس، ممبران، پی وی سی و تمام چوب، جنس‌های مختلف جهت ساخت کابینت هستند که هرکدام مزایا و معایب خود را دارند. اما متریال‌ و مواد اولیه مورد استفاده در کابینت نئوکلاسیک به سه دسته تقسیم می‌شوند که شامل کابینت ام دی اف، کابینت با روکش چوب و کابینت‌های تمام چوبی هستند.

در کابینت ام دی اف، جنس کل کابینت شامل بدنه و درب از ام دی اف بوده که ورق روکش، توسط دستگاه‌های CNC طرح‌دار شده و در نهایت رنگ‌آمیزی می‌شود. قیمت این مدل کابینت نئوکلاسیک مناسب‌تر از کابینت‌های نئوکلاسیک تمام چوب یا با روکش چوبی است. البته باید کیفیت ورق‌های ام دی اف نیز در نظر گرفته شود.

کابینت‌های نئوکلاسیک با روکش چوب، ترکیبی از ام دی اف و چوب است که بدنه آن از ام دی اف و روکش آن چوب طبیعی است که باعث زیباتر شدن و البته گران‌تر شدن کابینت می‌شود.

دسته سوم یعنی کابینت نئوکلاسیک تمام چوب، نسبت به دو دسته قبل، فرم پذیری، ماندگاری و کیفیت برتری داشته و به همین دلیل ارزش مادی بالایی دارد. برای ظاهر و نما این نوع کابینت‌ها فقط از رنگ استفاده می‌شود.

آگاهی به ویژگی‌های هر یک از متریال‌ها، به شما کمک می‌کند تا بتوانید با ترکیب رنگ و جنس، گزینه مناسبی را انتخاب کرده و از کوچکتر نشان دادن و یا تاریک شدن آشپرخانه جلوگیری کنید.


مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک


  • ظاهر زیبا و جذابیت بصری
  • دوام و مقاومت طولانی
  • عدم نمایش لک و خش به دلیل داشتن سطوح مات در مقایسه با کابینت‌های براق هایگلاس
  • عدم تهدید سلامت اعضای خانواده به دلیل استفاده از روکش پی وی سی در مقایسه با روکش ملامینه
  • آسیب پذیر بودن نسبت به اشیاء تیز و برنده در کابینت‌های با رو کش پی وی سی
  • آسیب پذیری در مقابل رطوبت در کابینت‌های ام دی اف
  • تغییر رنگ به دلیل حساسیت روکش کابینت نئوکلاسیک نسبت به نور


طراحی و اجرا


ایده یک فضای داخلی نئوکلاسیک، طراحی فضایی بسیار باشکوه و عاشقانه بدون تزیین بیش از حد است. اگرچه کابینت آشپزخانه لوکس نئوکلاسیک، امروزه طرفداران زیادی دارد اما باید این نکته را مد نظر داشته باشیم که کابینت تنها عنصری برای قراردادن وسایل نیست بلکه باید به جزییات کاربری آن‌ها مانند نصب و اجرا نیز توجه شود تا به دکوراسیونی اصولی و ایده‌آل دست یابیم.

شکل صحیح اجرا و نصب کابینت، زیبایی، دوام و کیفیت آن‌ها را افزایش می‌دهد اما عدم توجه به اجرای درست و نصب حرفه‌ای، به شدت کیفیت کار را پایین آورده و منجر به هدر رفتن تمام هزینه‌ها و مواد مصرفی می‌شود. از این رو، اجرای کابینت نیز به نیروی متخصص خود نیاز دارد تا با در نظر گرفتن تمام اصول و ریزه‌کاری‌ها مانند درزهای بین دو کابینت، ظرافت در انداز‌ه‌گیری‌ها، ابعاد استاندارد، دستگیره‌های مخفی و ...

در زمینه انتخاب کابینتی با متریال باکیفیت و مطلوب نیز باید به این نکته توجه داشت که قیمت بالا و ظاهر، دلایل مناسبی برای مطلوب بودن آن نیستند و باید آیتم‎های دیگر مانند مساحت، میزان روشنایی آشپرخانه، تقدم کارایی و زیبایی و ... نیز مورد توجه قرار گیرد.

اگر به دنبال تضاد بین دنیای کلاسیک و مدرن هستید، سبک نئوکلاسیک در انتخاب کابینت شما را به هدفتان نزدیک می‌کند.

BEAUTY IS
IN SIMPLICITY

برای مشاوره و بازدید از پروژه و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

جدیدترین پروژه ها

THE LATEST PROJECTS

REQUEST AND INITIAL VISIT

درخواست بازدید اولیه

جهت بازدید و برآورد هزینه خود توسط کارشناسان حرفه ای ما، فرم را تکمیل و ارسال نمایید.